Australia Zachodnia to jedne z najpiękniejszych plaż całej wyspy, w tym wiele zupełnie pustych, idealna pogoda i bardzo małe opady deszczu, malownicze zachody słońca nad oceanem, świetne miejsca na surfing, pływanie wśród rekinów wielorybich, żółwi czy płaszczek oraz, jakby tego było mało, kuoki 🙂
Możesz spędzić tu od tygodnia do nawet miesiąca swoich australijskich wakacji.

Trasa z Perth na północ Australii zajmie Ci około tygodnia, więc taką podróż można połączyć np. z Sydney i trasą wzdłuż Zachodniego Wybrzeża, albo z północną Australią.

Kiedy jechać na Zachodnie Wybrzeże Australii?

Klimat zachodniej Australii jest łagodny i słoneczny przez cały rok, chociaż zimą, od czerwca do sierpnia może być nieco chłodno. Jeśli chcesz uniknąć największych tłumów turystów, to pojedź na wakacje do zachodniej części Australii wiosną lub jesienią.

Jaki planować budżet na podróż po Australii?

Jaki planować budżet do Australii?
Bardzo orientacyjnie można założyć poniższe kwoty:
Nocleg: od $100 USD za dobę,
Jedzenie: od $50/doba na osobę,
transport na miejscu (loty lokalne, taksówki itp.): ok. $700 na pobyt a zwiedzanie i atrakcje to koszt średnio 80-90 USD na dobę – przy nurkowaniu oraz wypożyczeniu auta 4WD ta kwota może być nawet wyższa.

Czy trasa przez Zachodnie Wybrzeże Australii jest dla mnie?

Wyjazd do Zachodniej Australii jest świetny dla miłośników plażowania, sportów wodnych, w tym surferów, i parków narodowych. Nie odwiedzisz zbyt wielu miast, za to zaprzyjaźnisz się z australijską fauną i florą.
Dystanse nie są duże, jest to bardzo dobra trasa dla rodzin z dziećmi.
Zachodnie Wybrzeże Australii to wspaniałe plaże, tropikalny krajobraz i zapierający dech w piersiach zapach dzikich kwiatów i pyszne, świeże owoce morza.
Australia, kuoka przy rowerze

Zwiedzanie Perth 2 – 3 dni

Perth jest świetnym miastem ze spokojną, swobodną atmosferą i niewielką liczbą turystów.
Są tu piękne plaże, rewelacyjna Rottnest Island oraz rzeka – Swan River – nad której nabrzeżu leży centrum Perth.

Australia, widok na Rottnest Island i rafy

Główne atrakcje Perth:

 • Swan Bell Tower
 • Kings Park i ogród botaniczny – jeden z najlepszych w Australii. Możesz tu też przyjść na piknik!
 • Zoo -jest niewielkie, ale zadbane, jeśli zaczynasz swoją podróż w Perth to na pierwszy kontakt z australijską fauną będzie świetne.
 • Rejs Swan River
 • Zachód słońca: relaks na plaży Cottesloe
 • Przejazd do Fremantle: pociąg z Perth Central Station do Fremantle, jedzie 30 minut. Dawne więzienie Fremantle, wybudowane rękami osadzonych więźniów zostało zamknięte w 1992. Obecnie znajdziesz tam Fremantle Market – tętniący życiem pchli targ, stoiska z warzywami i owocami, ale także hand made oraz… wróżbitów – – masa atrakcji i świetny klimat w weekendy.
 • Rottnest Island
  Przejazd promem na wycieczkę na Rottnest Island – wyspa bez samochodów; na miejscu można przemieszczać się rowerem, dużo pięknych plaż, przejrzysta woda, świetny snorkelling, także nad wrakami statków. Kuoki (quokka) w naturalnym środowisku i w lokalnych kawiarniach gdzie chowają się przed słońcem.
  Na wyspie jest też Oliver Hill Battery, można zwiedzić tunele i stanowiska ogniowe z czasów WWII.

Przejazd z Perth do Exmouth 7 – 10 dni

Austrakia, kopce termitów w okolicy Darwin
Po zwiedzaniu Perth pojedziesz na północ wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Trasa ma niecałe 2000 kilometrów, ale w zależności od tego, ile masz czasu, to możesz poświęcić na nią nawet 10 dni.
Trasa, którą proponujemy jest najciekawszym fragmentem dużo dłużej, mającej 3000 km trasy wzdłuż całego Wybrzeża Australii Zachodniej, z Margaret River aż do Broome – na taki przejazd dobrze jest mieć około trzech tygodni. Jeśli chcesz pokonać całe Zachodnie Wybrzeże i poznać także region Kimberley – jedną z najciekawszych części Australii zachodniej, to daj nam znać, przygotujemy dla Ciebie także taki wyjazd.

Perth – Geraldton

Przejazd do Geraldton; 420 km, ok. 5 godzin jazdy

 • Po drodze zobaczysz Nambung National Park, słynny z pinakli (pinnacles) – stożkowych, wapiennych formacji wyrastających z pustyni. Przejazd samochodem przez punkty widokowe, a jeśli nie jest za gorąco, to możesz pójść na spacer wśród nich.
 • Dalej zatrzymaj się w miasteczku Cervantes, słynnym z białych plaż oraz świetnych miejsc do łowienia ryb.
 • Na obiad stań w Jurien Bay, możesz też zrobić sobie krótki snorkelling w zatoce wśród skał z piaskowca. Jeśli interesuje Cię surfing lub kitesurfing, to spędź w Jurien Bay nawet kilka dni.

Dzień w Kalbarii National Park

Przejazd do Kalbarii – około 2 godziny jazdy.
W parku narodowym możesz spędzić cały dzień. Główne miejsca to:
Punkt widokowy Red Bluff.
Island Rock i Natural Bridge – dojazd samochodem i krótki spacer do punktu widokowego. Parking jest przy Natural Bridge. Szlak i platformy widokowe wzdłuż klifów, pomiędzy Island Rock i natural Bridge jest trasa o długości 1200 m w obie strony.
Mushroom Rock Walk Trail – dwugodzinny, lekki spacer w Kalbarii wzdłuż formacji w kształcie grzybów. Pętla 3 km.

Następnego dnia rano wybierz się na snorkelling w Blue Holes a około południa do awiarium z papugami Rainbow Jungle. Spory kompleks m.in. z otwartym awiarium, na miejscu dobra, niedroga restauracja. Warto, to nie jest pułapka na turystów.

Kalbarii – Shell Beach – Monkey Mia

Przejazd do Monkey Mia, 400 km, niecałe 5 godzin jazdy

Wizyta w Hamelin Pool – ok. 1 godziny
Shell Beach – plaża z resztek skorupiaków – trzeba mieć okulary przeciwsłoneczne i buty; nigdzie nie ma cienia, więc nie będzie to długa wizyta.
Wieczorem opcjonalnie przejażdżka na wielbłądach o zachodzie słońca.

Monkey Mia – Carnvaron

Poranne karmienie delfinów w Monkey Mia, przed 07. rano, przy odrobinie szczęścia będziesz mógł sam nakarmić delfina. O delfiny dba WA’s Department of Parks and Environment (DPAW).
Popłyń także na rejs jachtem lub katamaranem – można zobaczyć diugonie, żółwie, delfiny. Kolejne opcje to oczywiście pływanie z rurką i nurkowanie.

Popołudniowy rzejazd do Carnavron – 350 km, 4 godziny.
Carnavron to przybrzeżne miasteczko ze świetnym klimatem i rewelacyjną pogodą przez większość roku.

Spacer przez miasto: Fascine – waterfront wzdłuż rzeki ze sporą ilością kawiarni i restauracji;
One mile jetty: pomost którym niegdyś transportowano wełnę i pszenicę na statki, do dziś można przejechać się historyczną kolejką. Na początku jest wieża ciśnień z punktem widokowym i kawiarnią.

Carnvaron – Coral Bay

Przejazd do Coral Bay – 340 km, 4 godziny

Po drodze Carnavron Blowholes. Najlepiej być tam podczas przypływu.

Relaks i snorkelling w Coral Bay po przyjeździe – snorkelling jest możliwy prosto z plaży
O 15 odbywa się karmienie ryb – można zobaczyć sporo dużych okazów.

Coral Bay jest świetną bazą wypadową do parku narodowego Ningaloo – tutaj główną atrakcją jest rafa koralowa i jej mieszkańcy – żółwie, delfiny, rekiny czy wieloryby.

Wieczorem spacer po miasteczku – jest jedna główna ulica o długości 500m i tam się dzieje wszystko; świetna atmosfera. Jest spokojnie i bardzo sympatycznie.

Ningaloo i okolice 2 dni

Dzień w Ningaloo Marine Park
Wycieczka na cały dzień, albo przejazd ponownie do Lakeside lub Turquoise Bay na snorkelling, albo wynajem kajaków w Bundegi Beach lub Bay, Osprey Bay i kajakowanie połączone ze snorkelligiem.
Popołudnie: Jurabi Turtle Center; informacje o żółwiach, po zmroku spacery z przewodnikiem.

Następnego dnia przejazd do Yardie Creek Gorge – niecała godzina jazdy lub przejażdżka łodzią.
Przejazd do Turquoise Bay i przerwa na snorkelling oraz piknik; jedna z najpiękniejszych plaż Australii.
Kolejny przystanek to Lakeside – rafy koralowe tuż przy brzegu, przerwa na snorkelling.

Exmouth I Cape Range

Z Coral Bay w dwie godziny dojedziesz do Exmouth, skąd zrobisz sobie całodniową wycieczkę do parku narodowego Cape Range.

Dzień w Cape Range National Park – wjazd Southern Entry Station. Cape Ranger jest słynny z bushwalking‚u – jest sporo fantastycznych szlaków o różnej długości, dobrze jest tu spędzić dzień. Zabierz ze sobą jedzenie i dużo wody.

plaża w Australii, niebieskie domki, molo i błękitna woda

Po przyjeździe do Exmouth możesz polecieć do Sydney i kontynuować podróż, na przykład jadąc z Sydney w kierunku Brisbane albo z Sydney do Melbourne

Wybierasz się do Australii?

Zobacz naszą ofertę!
Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska