Toskańskie winnice z młodymi winoroślami w świetle wschodzącego słońca

Neapol i Wybrzeże Amalfitańskie w 10 dni

By | Inspiracje, Włochy | No Comments

Wybrzeże Amalfi to malowniczy obszar w południowej części Włoch, w regionie Kampania. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych wybrzeży na świecie, słynące z urokliwych krajobrazów, malowniczych miasteczek, stromych klifów, turkusowych wód Morza Tyrreńskiego i bujnej roślinności śródziemnomorskiej. Będąc w okolicach wybrzeża amalfitańskiego koniecznie spędź także kilka dni w Neapolu, odwiedź Pompeje i udaj się na wycieczkę do regionie Apulii.

Read More

Wyjazd kamperem do Skandynawii na 3 tygodnie

By | Finlandia, Inspiracje, Szwecja | No Comments

Podróżowanie kamperem jest świetnym sposobem na zwiedzanie Europy. Można łatwo zmieniać plany i zatrzymywać się w dowolnym miejscu, na łonie natury, a przede wszystkim nie trzeba się rozpakowywać każdej nocy. Wyjazd kamperem do Skandynawii jest świetną opcją dla rodzin z dziećmi – jest bezpiecznie, bardzo ładnie a temperatury nie są ekstremalne. Skandynawowie uwielbiają dzieci, więc wszędzie jest dla nich mnóstwo atrakcji.
Posiłki w kamperze również są łatwe do przygotowania samemu, co przy skandynawskich cenach jest bardzo korzystne.
Sama wielokrotnie podróżowałam kamperem po Europie, również z bardzo małymi dziećmi, i zawsze to było fantastyczne doświadczenie.

Read More

Wyjazd do Meksyku – Mexico City i przejazd w stronę Jutakanu

By | Inspiracje, Meksyk | No Comments

Podczas podróży do Meksyku zwiedzisz stolicę – MExico City i pobliskie miejscowości, takie jak Pueblo i Oaxa. Zobaczysz Teotihuacan i Tula – ruiny i piramidy starożytnych miast Majów i Azteków, zwiedzisz kolonialne miasteczka i egzotyczne parki narodowe.
Twoja wycieczka do Meksyku zakończy się zasłużonym odpoczynkiem na rajskiej, karaibskiej plaży.

Read More

Wyjazd na Hawaje na dwa tygodnie

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Mówisz „Hawaje”, myślisz „wakacje idealne” – i nic dziwnego. Podróży na Hawaje da  Ci niemal wszystko, czego oczekujesz od idealnej wycieczki : możesz opalać się na jednych z najpiękniejszych plaż naszej planety, zdobywać ośnieżone szczyty górskie, patrzeć na lawę bulgoczącą w kraterze wulkanu, podziwiać majestatyczne wieloryby i pływać z żółwiami wśród koralowców, a po wieczornym masażu pić egzotycznego drinka pod palmą.

Read More

Podróż do Nepalu na 2 tygodnie – trekking w Himalajach i zwiedzanie

By | Inspiracje, Nepal | No Comments

Podróż do Nepalu to przede wszystkim Himalaje – niebosiężne, ośnieżone szczyty, ukryte w ich cieniu małe wioski, zielone doliny i stada jaków. Większość turystów przyjeżdża tu zobaczyć Mount Everest czy Annapurnę, ale będąc w Nepalu koniecznie zobacz nosorożce w Chitwan – największym parku narodowym tego kraju i zgub się w uliczkach Katmandu, tętniącego życiem i urzekającego ciepłą atmosferą.
Nepal to jedno z miejsc, które oczarowały mnie najbardziej. Zakochałam się w widokach, górskich szlakach zdających się nie mieć końca, ale przede wszystkim – w ludziach – ciepłych, uśmiechniętych i spokojnych. Poczytaj, jak może wyglądać Twoja wycieczka do Nepalu.

Read More

Wyjazd do Birmy – Mjanma (Birma) w dwa tygodnie

By | Birma/Mjanma, Inspiracje | No Comments

Wycieczka do Birmy (Mjanmy/ Myanmar) – jednego z najpiękniejszych krajów Azji, z niesamowitą architekturą, której wizytówką są oczywiście świątynie Baganu. Birma urzeka także z przepiękną przyrodą, górskimi szlakami, odległymi zakątkami, gdzie wciąż dociera niewielu turystów, oraz plażami, jeszcze nie tak tłocznymi jak w pobliskiej Tajlandii.

Read More

Podróż do Japonii na dwa tygodnie – Tokio i Kioto

By | Inspiracje, Japonia | No Comments

Jeśli masz dwa tygodnie na pierwszą podróż do Japonii to koniecznie zwiedź okolice Kanto – czyli zobacz Tokio i współczesną Japonię, oraz Kansai, kolebkę kultury japońskiej, z dawnymi stolicami – Kioto i Narą
Podczas wycieczki do Japonii nie zabraknie atrakcji, a aby poczuć klimat Kraju Kwitnącej Wiśni lepiej jest spędzić po kilka nocy w jednym miejscu.

Read More