Podróż do Australii – z Melbourne do Adelajdy w dwa tygodnie

By | Australia, Inspiracje | No Comments

Podróż po Australii zaczniesz w Melbourne – Twoja trasa będzie prowadzić wzdłuż wybrzeża, następnie przez wzgórza i winnice dojedziesz na australijski outback – Flinders Ranges – idealne miejsce dla starszych dzieci.
Na koniec spędzisz kilka dni na idyllicznej plaży, na Kangaroo Island.
Cały wyjazd do Australii zajmie Ci około dwóch tygodni, jeśli masz więcej czasu, możesz także zastanowić się nad przylotem do Sydney i przejazdem z Sydney do Melbourne

Read More

Podróż do Australii – Zachodnie Wybrzeże Australii – z Perth do Exmouth

By | Australia, Inspiracje | No Comments

Australia Zachodnia to jedne z najpiękniejszych plaż całej wyspy, w tym wiele zupełnie pustych, piękne plaże i idealna pogoda – bardzo małe opady deszczu. Genialne zachody słońca nad oceanem, świetne miejsca na surfing, pływanie wśród rekinów wielorybich, żółwi czy płaszczek oraz, jakby tego było mało, kuoki 🙂
Możesz spędzić tu od tygodnia do nawet miesiąca swoich australijskich wakacji, plażując, podziwiając krajobrazy i zwiedzając parki narodowe.

Trasa z Perth na północ Australii zajmie Ci około tygodnia, więc taką podróż można połączyć np. z Sydney i trasą wzdłuż Zachodniego Wybrzeża, albo z północną Australią.

Read More
widok na szeroką, białą plażę Wielkiej Wyspy Piaszczystej w Australii

Podróż do Australii – Północna Australia – Park Narodowy Kakadu, Cairns i Wielka Wyspa Piaszczysta

By | Australia, Inspiracje | No Comments

Podróż do Australii, przez północną i wschodnią część kontynentu, zaczniesz w Darwin, gdzie zobaczysz Kakadu – jeden z najpiękniejszych parków narodowych Australii. Z Darwin proponujemy lot do Cairns i kilka dni na rafie koralowej a następnie odpoczynek w unikalnym ekosystemie Wielkiej Wyspy Piaszczystej. Po około dwóch tygodniach wrócisz z Brisbane albo będziesz kontynuować wycieczkę po Australii jadąc w stronę Sydney.

Read More

Podróż do Australii – tydzień na Tasmanii

By | Australia, Inspiracje | No Comments

Tasmania, najbardziej odizolowany ze stanów Australii, to niespieszny tryb życia, genialne wina i kuchnia ale przede wszystkim – nieskażona natura, cisza i spokój.
Tasmański krajobraz jest przepiękny – znajdziesz tu lasy tropikalne, wysokie góry I fantastyczne parki narodowe oraz plaże z białym piaskiem. Tasmania kusi miłośników przyrody, długich pieszych wycieczek i pięknych zachodów słońca.

Read More

Podróż do Australii – Wschodnie Wybrzeże Australii w 3 tygodnie

By | Australia, Inspiracje | No Comments

Australia zachwyca dziką przyrodą, przepięknymi plażami i fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Co prawda leży niemal na końcu świata i dojazd tam nie jest prosty, ale Antypody są bezpieczne, fascynujące kulturowo i przepiękne. Poniższa trasa prowadzi wzdłuż Wschodniego Wybrzeża Australii, przez plażowe miasteczka i parki narodowe aż do Brisbane. Dodatkowo proponujemy lot do Cairns na Wielką Rafę Koralową.

Read More