Podróż do Nowej Zelandii – Wyspa Południowa samochodem

By | Australia i Oceania, Inspiracje, Nowa Zelandia | 2 komentarze

Nowa Zelandia, kraj przez rdzennych mieszkańców – Maorysów – nazywany Aotearoa, czyli Kraina Długich Białych Obłoków to jedno z najbardziej urzekających miejsc na ziemi. Przyroda, niezniszczona dzięki dużej izolacji wyspy oraz rozwadze jej mieszkańców, jest niesamowicie zróżnicowana, a dzięki niewielkim rozmiarom obie wyspy nie są trudne do eksploracji.
Podróżując po Nowej Zelandii w ciągu jednego dnia możesz zobaczyć majestatyczne góry, surowe pustynie i lodowce oraz gorące źródła, a następnego dnia możesz grzać się na piaszczystej plaży.
Nowa Zelandia to też stada owiec, plantacje owoców kiwi i ptaki kiwi poukrywane w gęstym buszu, winnice i duże, kosmopolityczne miasta.

Read More

Podróż do Nowej Zelandii – Wyspa Północna samochodem

By | Australia i Oceania, Inspiracje, Nowa Zelandia | 2 komentarze

Nowa Zelandia – Aotearoa, czyli Kraina Długich Białych Obłoków w języku Maorysów, to jedno z najpiękniejszych miejsc naszej planety. Krajobraz, niezniszczony dzięki dużej izolacji wyspy oraz rozwadze jej mieszkańców, jest niesamowicie zróżnicowany. Dzięki niewielkim rozmiaro obie wyspy – północna i południowa – nie są trudne do podróżowania.
Podczas podróży do Nowej Zelandii na Wyspie Północnej odkryjesz fascynujące miejsca – jaskinie, plaże, wulkany, tereny geotermalne, gejzery i słynny Hobbiton.

Read More