Wyjazd do Meksyku – Mexico City i przejazd w stronę Jutakanu

By | Inspiracje, Meksyk | No Comments

Podczas podróży do Meksyku zwiedzisz stolicę – MExico City i pobliskie miejscowości, takie jak Pueblo i Oaxa. Zobaczysz Teotihuacan i Tula – ruiny i piramidy starożytnych miast Majów i Azteków, zwiedzisz kolonialne miasteczka i egzotyczne parki narodowe.
Twoja wycieczka do Meksyku zakończy się zasłużonym odpoczynkiem na rajskiej, karaibskiej plaży.

Read More

Podróż do USA – Południowe Stany Zjednoczone – z Atlanty do San Diego w dwa tygodnie

By | Ameryka Północna | No Comments

Usiądź wygodnie, chwyć kierownicę i zrelaksuj się, jeśli wybrałeś trasę przez Południowe Stany Zjednoczone Ameryki Północnej – przejedziesz niemal cały kontynent! Szybko zaadaptujesz się do spokojnego tempa życia Południa włócząc się krętymi uliczkami w Georgii, pijąc piwo w saloonie w Tombstone czy relaksując się na plaży Teksasu.
Podczas tej podróży do USA proponujemy Ci trasę o długości niemal 4000 km, z początkiem w Atlancie, nieformalnej stolicy „Nowego Południa” – mieście gościnnym i przyjaznym. Przejedziesz przez Alabamę i miasta o bardzo południowym kolorycie – Montgomery oraz Mobile – i wjedziesz do Mississippi, po czym meandrując wzdłuż rzeki Mississippi i podziwiając dawne plantacje odwiedzisz Nowy Orelan, perłę regionu z genialnym jedzeniem, unikalną architekturą ale przed wszystkim – z muzyką. Dalsza trasa prowadzi przez bayou Luizjany w delcie Mississippi oraz największe bagna Ameryki, aby wreszcie dojechać do Teksasu, gdzie będzie chwila oddechu na pływanie w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej. W Teksasie odwiedzisz stolicę – Austin, oraz pobliskie, śliczne San Antonio, przed długą drogą do El Paso. Możesz wybrać trasę wzdłuż granicy z Meksykiem, podążając za meandrami Rio Grande. Dalej czeka na Ciebie stan Nowy Meksyk – tu warto zahaczyć o White Sands National Monument – oraz słoneczna Arizona – przejedziesz przez opuszczone ghost town Tombstone i niewielkie Bisbee. Po wizycie w Tucson wjedziesz do Kalifornii by przed wylotem spędzić kilka dni na plażach San Diego.

Read More

Wyjazd na Hawaje na dwa tygodnie

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Mówisz „Hawaje”, myślisz „wakacje idealne” – i nic dziwnego. Podróży na Hawaje da  Ci niemal wszystko, czego oczekujesz od idealnej wycieczki : możesz opalać się na jednych z najpiękniejszych plaż naszej planety, zdobywać ośnieżone szczyty górskie, patrzeć na lawę bulgoczącą w kraterze wulkanu, podziwiać majestatyczne wieloryby i pływać z żółwiami wśród koralowców, a po wieczornym masażu pić egzotycznego drinka pod palmą.

Read More

Wyjazd do Kanady – Jukon i Góry Skaliste

By | Inspiracje, Kanada | No Comments

Północna Kanada – Góry Skaliste Alberty i Kolumbii Brytyjskiej oraz Jukon na granicy z Alaską to jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi, raj dla miłośników parków narodowych, wysokich gór i trekkingu. Przyroda zapiera dech w piersiach, oprócz ośnieżonych szczytów zobaczysz lodowce, wodospady i doliny, ale też gorące źródła i niesamowicie bogatą faunę. Może nawet spotkasz niedźwiedzia grizzly!
Na takie wakacje w Kanadzie warto przeznaczyć trzy tygodnie, ale jeśli masz mniej czasu, to możesz wybrać tylko jeden region.

Read More

Podróż do Kanady na dwa tygodnie – wyjazd z Toronto

By | Inspiracje, Kanada | No Comments

Kanada słynie z pięknej przyrody, tras widokowych, górskich szlaków i świetnych warunków na aktywny wypoczynek.
Południowy wschód Kanady, Wyspa Księcia Edwarda i Nowa Szkocja to fantastyczna, dzika linia brzegowa, trasy rowerowe, parki narodowe i szlaki spacerowe, wieloryby, tereny, gdzie pływy są tak duże, że możesz przejść się po dnie morza, małe latarenki morskie i wielkie skały. Do tego jeziora i wyspy, wodospady, małe miasteczka, ale też metropolie jak Toronto, Montreal czy Quebec. Zobaczysz miejsca, które znasz z książek o Ani z Zielonego Wzgórza i zjesz homara z widokiem na ocean -to będą Twoje wymarzone wakacje w Kanadzie.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA – Trasa wzdłuż Wschodniego Wybrzeża USA na Florydę samochodem

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Rozważasz podróż na Wschodnie Wybrzeże USA? Niezależnie od tego, czy planujesz relaksacyjne wakacje rodzinnych, czy ekscytującą przygodę, na pewno znajdziesz coś dla siebie podczas wycieczki na Wschodnie Wybrzeże.
Od zgiełku Nowego Jorku i Waszyngtonu, po oszałamiające plaże Florydy, podróż na Wschodnie Wybrzeże USA daje niesamowite możliwości odkrywania, zabawy i zwiedzania.
Będzie to niesamowite doświadczenie zarówno, jeśli wybierzesz podróż drogami Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, jak i jeśli zdecydujesz się na przelot na Florydę podczas swojej podróży po Wschodnim Wybrzeżu USA
Trasa Atlantycka to trasa po śladach brytyjskich kolonizatorów – pierwsi osadnicy musieli opanować poruszanie się po zatoczkach, ujarzmić rzeki wypływające z Appalachów i nauczyć się żyć w rytmie pływów. Miasta – porty powstawały w ujściach rzek oraz wzdłuż wybrzeża – niemal każde duże miasto wschodniego wybrzeża powstało przy wodzie, więc nasza trasa też rzadko będzie oddalać się od wody.
Zabierzemy Cię od Nowego Jorku przez Filadelfię – kolebkę amerykańskiej niepodległości – oraz Baltimore, dawne miasteczko rybackie i dalej na południe USA aż do granic Florydy.
Podczas dalszej podróży przez Wschodnie Wybrzeże USA zobaczysz piękne trasy Virginii oraz plantacje i pola tabaki rolniczej Karoliny Północnej. Wzdłuż wybrzeża pojedziesz przez Karolinę Południową i Georgię z postojami w klimatycznych miasteczkach oraz na pół zapomnianych, sennych miejscowościach.
Zajedziesz na Florydę przez St Augustine – najstarszą amerykańską osadę, przez jeziora Orlando i parki tematyczne takie jak Disney World, Magic Kigdom i Universal Studios.
Pojedziesz wzdłuż zatoki meksykańskiej przez plażowe miasteczka Clearwater i Naples, wilgotne Everglades aż do słonecznego Miami i otoczonego oceanem Florida Keys.
Niezależnie od tego, czy Twoje idealne wakacje na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych obejmują wylegiwanie się przy basenie czy odkrywanie szlaków przyrodniczych, znajdziesz to na Florydzie.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA – Nowy Jork, Chicago i Floryda samochodem w trzy tygodnie

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Mając dwa do trzech tygodni na podróż po Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych możesz podzielić wyjazd na dwa etapy. Najpierw zwiedź Nowy Jork oraz Waszyngton i udaj się do Niagary, a nawet dalej – do Chicago, a po oddaniu samochodu w Chiacgo poleć do Miami i spędź tam około tygodnia. Druga opcja, jeśli jesteś fanem pokonywania długich dystansów autem i masz co najmniej trzy tygodnie czasu, to przejazd samochodem z Chicago na południe, przez Indianę, Tennessee, Kentucky i Georgię aż do słonecznej Florydy. Poniżej znajdziesz zarys podróży – skontaktuj się z nami, abyśmy pomogli Ci przygotować podróż, która spełni Twoje oczekiwania.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA – Zachodnie Wybrzeże USA samochodem w dwa tygodnie

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | One Comment

Marzy Ci się poznanie amerykańskiej przyrody i wielkich miast, ale nie masz długiego urlopu? W dwa tygodnie można przejechać wypożyczonym samochodem sporą część Zachodniego Wybrzeża, zwiedzić Wielki Kanion oraz Yosemite, a także odwiedzić Las Vegas i San Francisco. Przejedziesz przez słynne parki narodowe Zachodniego Wybrzeża i zobaczysz jedne z najpiękniejszych widoków na świecie. Nie zabraknie też czasu na krótsze i dłuższe spacery. 
Przejedziesz też przez winnice Kalifornii oraz słynną Highway 1 wzdłuż oceanu przez Big Sur aż do Los Angeles, gdzie na koniec spędzisz kilka dni na plaży.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA- Centralne Stany Zjednoczone samochodem – z San Francisco do Chicago

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Podróż do USA zaczniesz w fascynującym San Francisco, następnie, przed trasą na północ będziesz kontynuować swoją wycieczkę – odwiedzisz South Lake Tahoe z rewelacyjną trasą dookoła jeziora a potem przejedziesz bezdroża Nevady oraz Montany. Killka dni spędzisz w Yellowstone, najstarszym i najbardziej znanym amerykańskim parku narodowym.
Dalsza trasa przez centrum USA poprowadzi Cię przez Bandlands i Black Hills, dawne tereny Indian, oraz tereny dawnego Dzikiego Zachodu i olbrzymie prerie Dakoty.
Na koniec czeka Cię Minneapolis i Wielkie Jeziora, zanim zakończysz podróż w Chicago.
Nie jest to krótka droga, tu dobrze mieć minimum trzy tygodnie, bo odległości są duże, ale miejsca, które zobaczysz, są warte tego czasu.

Read More