Tanie loty w Azji

Tanie linie lotnicze w Azji

[dropcap]P[/dropcap]oruszanie się samolotem w obrębie kontynentu azjatyckiego, szczególnie w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, jest relatywnie tanie, a możliwości jest bardzo wiele. Niemal każdy kraj regionu ma kilku lokalnych tanich przewoźników, którzy, nie dość że mają normalnie niskie ceny, to jeszcze często oferują promocje.
Z Singapuru można podbijać Filipiny, Malezję, Indonezję włącznie z Bali. Trzy lokalne tanie linie lotnicze na Filipinach oferują komunikację lotniczą międzymiastową w cenie naszej komunikacji pociągowej (z cenami od 20 -25 USD) a AirAsia, pokrywająca zasięgiem sporą część kontynentu, od Indii po Japonię, oferuje często promocyjne bilety w bardzo niskich cenach (chociaż w przypadku Air Asia należy liczyć się z dużymi opłatami za bagaż rejestrowany). Do tego dochodzą linie wietnamskie, indonezyjskie czy tajskie (choć te ostatnie do tanich nie należą).
W Indonezji niejednokrotnie wyjdzie lepiej uniknąć tamtejszych dróg wątpliwej jakości i wybrać samolot lecąc z Jakarty do Yogyakraty albo na nurkowanie na Papui.
A w Indiach? Jeśli jedziesz podziwiać Złoty Trójkąt, to samolot nie jest Ci potrzebny, ale jak chcesz z Goa znaleźć się w Kalkucie lub Delhi, to o ile nie masz czasu na parędziesiąt godzin w indyjskim pociągu (choć to wspaniałe przeżycie), to lot jest jedynym sensownym wyjściem.

Podróżowanie po Azji

[dropcap]J[/dropcap]eśli planujesz wyjazd do Azji, nie zawsze opłaca się kupić lot bezpośrednio do miejsca docelowego – często dużo taniej jest dolecieć do miasta będącego dużym węzłem komunikacyjnym jak Singapur, Hong Kong czy Bangkok, i tam skorzystać z usług taniego, lokalnego przewoźnika. Podobnie, jak w przypadku tanich linii europejskich, loty na tanie linie azjatyckie dobrze jest rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie – ceny rosną a promocje się kończą wraz ze zbliżaniem się dnia wylotu. Lot z Singapuru do Malezji lub Indonezji w 2 strony może zaczynać się już od 50 USD w zależności od miejsca docelowego.

Planując wyjazd dobrze jest sprawdzić, gdzie i jakie linie latają, i częściowo w oparciu o to budować swój plan podróży. Wiadomo, że samolot będzie (prawie) zawsze droższy niż pociąg czy autobus, ale jak jedziesz na 2-3 tygodnie urlopu to czas jest również bardzo cenny.

[dropcap]M[/dropcap]ożliwości podróżowania po Azji są nieograniczone. Możesz zlecić to nam, i zaoszczędzić sobie dużo czasu i niespodziewanych sytuacji.

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska