Wyjazd do Kanady – Jukon i Góry Skaliste

By | Inspiracje, Kanada | No Comments

Północna Kanada – Góry Skaliste Alberty i Kolumbii Brytyjskiej oraz Jukon na granicy z Alaską to jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi, raj dla miłośników parków narodowych, wysokich gór i trekkingu. Przyroda zapiera dech w piersiach, oprócz ośnieżonych szczytów zobaczysz lodowce, wodospady i doliny, ale też gorące źródła i niesamowicie bogatą faunę. Może nawet spotkasz niedźwiedzia grizzly!
Na takie wakacje w Kanadzie warto przeznaczyć trzy tygodnie, ale jeśli masz mniej czasu, to możesz wybrać tylko jeden region.

Read More

Podróż do Kanady na dwa tygodnie – wyjazd z Toronto

By | Inspiracje, Kanada | No Comments

Kanada słynie z pięknej przyrody, tras widokowych, górskich szlaków i świetnych warunków na aktywny wypoczynek.
Południowy wschód Kanady, Wyspa Księcia Edwarda i Nowa Szkocja to fantastyczna, dzika linia brzegowa, trasy rowerowe, parki narodowe i szlaki spacerowe, wieloryby, tereny, gdzie pływy są tak duże, że możesz przejść się po dnie morza, małe latarenki morskie i wielkie skały. Do tego jeziora i wyspy, wodospady, małe miasteczka, ale też metropolie jak Toronto, Montreal czy Quebec. Zobaczysz miejsca, które znasz z książek o Ani z Zielonego Wzgórza i zjesz homara z widokiem na ocean -to będą Twoje wymarzone wakacje w Kanadzie.

Read More