Podróż na Islandię na weekend – Zorza Polarna

By | Inspiracje, Islandia | 2 komentarze

Aurora borealis, czyli zorza polarna, jest naturalnym świetlnym zjawiskiem, które obserwować można głównie za kołem podbiegunowym. Magiczna gra świateł na nocnym niebie jest widokiem, które każdy podróżnik prędzej czy później powinien dodać do swojej listy rzeczy „do zobaczenia”
Jeśli decydujesz się na oglądanie Zorzy na Islandii, to poleć tam na przedłużony weekend i przejedź samochodem przez słynne Golden Circle albo spędź dzień w gorących źródłach pod Rejkiawikiem.

Read More

Podróż do Islandii na dwa tygodnie

By | Inspiracje, Islandia | One Comment

Islandia – wyspa Wikingów, kraj gejzerów, gorących źródeł, czarnych, wulkanicznych skał i plaż, pełen surowego, ale niezaprzeczalnego piękna, jest fantastycznym miejscem na rodzinną, wakacyjną wyprawę na jeden lub dwa tygodnie.
Islandia to kraina kontrastów, lodu i ognia, ciemnych zim i lata, kiedy słonce prawie nie zachodzi. Jeśli zmarzniesz w zimnym powietrzu lub w lodowej jaskini to ogrzejesz się w gorących źródłach. Podczas podróży po Islandii znajdziesz tu pokryte trawą domki i stada owiec, fiordy i wodospady oraz olbrzymie, surowe góry i lodowce, jeszcze dymiące kratery wulkanów i tryskające z wnętrza ziemi gejzery.

Read More