Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA – Trasa wzdłuż Wschodniego Wybrzeża USA na Florydę samochodem

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Rozważasz podróż na Wschodnie Wybrzeże USA? Niezależnie od tego, czy planujesz relaksacyjne wakacje rodzinnych, czy ekscytującą przygodę, na pewno znajdziesz coś dla siebie podczas wycieczki na Wschodnie Wybrzeże.
Od zgiełku Nowego Jorku i Waszyngtonu, po oszałamiające plaże Florydy, podróż na Wschodnie Wybrzeże USA daje niesamowite możliwości odkrywania, zabawy i zwiedzania.
Będzie to niesamowite doświadczenie zarówno, jeśli wybierzesz podróż drogami Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, jak i jeśli zdecydujesz się na przelot na Florydę podczas swojej podróży po Wschodnim Wybrzeżu USA
Trasa Atlantycka to trasa po śladach brytyjskich kolonizatorów – pierwsi osadnicy musieli opanować poruszanie się po zatoczkach, ujarzmić rzeki wypływające z Appalachów i nauczyć się żyć w rytmie pływów. Miasta – porty powstawały w ujściach rzek oraz wzdłuż wybrzeża – niemal każde duże miasto wschodniego wybrzeża powstało przy wodzie, więc nasza trasa też rzadko będzie oddalać się od wody.
Zabierzemy Cię od Nowego Jorku przez Filadelfię – kolebkę amerykańskiej niepodległości – oraz Baltimore, dawne miasteczko rybackie i dalej na południe USA aż do granic Florydy.
Podczas dalszej podróży przez Wschodnie Wybrzeże USA zobaczysz piękne trasy Virginii oraz plantacje i pola tabaki rolniczej Karoliny Północnej. Wzdłuż wybrzeża pojedziesz przez Karolinę Południową i Georgię z postojami w klimatycznych miasteczkach oraz na pół zapomnianych, sennych miejscowościach.
Zajedziesz na Florydę przez St Augustine – najstarszą amerykańską osadę, przez jeziora Orlando i parki tematyczne takie jak Disney World, Magic Kigdom i Universal Studios.
Pojedziesz wzdłuż zatoki meksykańskiej przez plażowe miasteczka Clearwater i Naples, wilgotne Everglades aż do słonecznego Miami i otoczonego oceanem Florida Keys.
Niezależnie od tego, czy Twoje idealne wakacje na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych obejmują wylegiwanie się przy basenie czy odkrywanie szlaków przyrodniczych, znajdziesz to na Florydzie.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA – Nowy Jork, Chicago i Floryda samochodem w trzy tygodnie

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Mając dwa do trzech tygodni na podróż po Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych możesz podzielić wyjazd na dwa etapy. Najpierw zwiedź Nowy Jork oraz Waszyngton i udaj się do Niagary, a nawet dalej – do Chicago, a po oddaniu samochodu w Chiacgo poleć do Miami i spędź tam około tygodnia. Druga opcja, jeśli jesteś fanem pokonywania długich dystansów autem i masz co najmniej trzy tygodnie czasu, to przejazd samochodem z Chicago na południe, przez Indianę, Tennessee, Kentucky i Georgię aż do słonecznej Florydy. Poniżej znajdziesz zarys podróży – skontaktuj się z nami, abyśmy pomogli Ci przygotować podróż, która spełni Twoje oczekiwania.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA – Zachodnie Wybrzeże USA samochodem w dwa tygodnie

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | One Comment

Marzy Ci się poznanie amerykańskiej przyrody i wielkich miast, ale nie masz długiego urlopu? W dwa tygodnie można przejechać wypożyczonym samochodem sporą część Zachodniego Wybrzeża, zwiedzić Wielki Kanion oraz Yosemite, a także odwiedzić Las Vegas i San Francisco. Przejedziesz przez słynne parki narodowe Zachodniego Wybrzeża i zobaczysz jedne z najpiękniejszych widoków na świecie. Nie zabraknie też czasu na krótsze i dłuższe spacery. 
Przejedziesz też przez winnice Kalifornii oraz słynną Highway 1 wzdłuż oceanu przez Big Sur aż do Los Angeles, gdzie na koniec spędzisz kilka dni na plaży.

Read More
Wschodnie Wybrzeże USA, bosa kobieta biegnąca po autostradzie

Podróż do USA- Centralne Stany Zjednoczone samochodem – z San Francisco do Chicago

By | Ameryka Północna, Inspiracje, USA | No Comments

Podróż do USA zaczniesz w fascynującym San Francisco, następnie, przed trasą na północ będziesz kontynuować swoją wycieczkę – odwiedzisz South Lake Tahoe z rewelacyjną trasą dookoła jeziora a potem przejedziesz bezdroża Nevady oraz Montany. Killka dni spędzisz w Yellowstone, najstarszym i najbardziej znanym amerykańskim parku narodowym.
Dalsza trasa przez centrum USA poprowadzi Cię przez Bandlands i Black Hills, dawne tereny Indian, oraz tereny dawnego Dzikiego Zachodu i olbrzymie prerie Dakoty.
Na koniec czeka Cię Minneapolis i Wielkie Jeziora, zanim zakończysz podróż w Chicago.
Nie jest to krótka droga, tu dobrze mieć minimum trzy tygodnie, bo odległości są duże, ale miejsca, które zobaczysz, są warte tego czasu.

Read More