Nowa Zelandia samochodem – Wyspa Południowa

By | Australia i Oceania, Inspiracje, Nowa Zelandia | No Comments

Nowa Zelandia, kraj przez rdzennych mieszkańców – Maorysów – nazywany Aotearoa, czyli Kraina Długich Białych Obłoków to jedno z najbardziej urzekających miejsc na ziemi. Przyroda, niezniszczona dzięki dużej izolacji wyspy oraz rozwadze jej mieszkańców, jest niesamowicie zróżnicowana, a dzięki niewielkim rozmiarom obie wyspy nie są trudne do eksploracji.
Podróżując po Nowej Zelandii w ciągu jednego dnia możesz zobaczyć majestatyczne góry, surowe pustynie i lodowce oraz gorące źródła, a następnego dnia możesz grzać się na piaszczystej plaży.
Nowa Zelandia to też stada owiec, plantacje owoców kiwi i ptaki kiwi poukrywane w gęstym buszu, winnice i duże, kosmopolityczne miasta.

Read More

Nowa Zelandia samochodem – Wyspa Północna

By | Australia i Oceania, Inspiracje, Nowa Zelandia | One Comment

Nowa Zelandia – Aotearoa, czyli Kraina Długich Białych Obłoków w języku Maorysów, to jedno z najbardziej urzekających miejsc na ziemi. Przyroda, niezniszczona dzięki dużej izolacji wyspy oraz rozwadze jej mieszkańców, jest niesamowicie zróżnicowana, a dzięki niewielkim rozmiarom obie wyspy nie są trudne do eksploracji.

Wyspa Północna uchodzi za mniej spektakularną, niż Wyspa Południowa, ale tu również możesz odkryć fascynujące miejsca – jaskinie, plaże, tereny geotermalne i słynny Hobbiton.

Read More