Trasa wiodąca przez Południowe Stany Zjednoczone, częściowo wzdłuż Zatoki Meksykańskiej, częściowo przy granicy z Meksykiem pozwala skosztować południowego stylu życia. Tu nie ma pośpiechu, jedzie się spokojnie podziwiając widoki, w dzień zatrzymując się na którejś z wielu teksańskich plaż, w gorące noce podziwiając rozgwieżdżone niebo. Trasa wiodąca przez południową część USA, od Wschodniego do Zachodniego Wybrzeża, jest idealna dla miłośników słońca i upalnej pogody. Nie warto się spieszyć, lepiej się zrelaksować i dać ponieść drodze.

Południowe Stany Zjednoczone – z Atlanty do San Diego

Bisbee

Licząca sobie 3900 km trasa zaczyna się w Atlancie, tętniącym życiem mieście, siedzibie wielu światowych korporacji, znanej z południowej gościnności. Tutaj mieści się jedyna na świecie fabryka Coca – Coli, skąd koncentrat słynnego napoju rozsyła się na cały świat.
Po drodze zajeżdżamy do Macon w Georgii aby zakosztować „starego południa”. Na tych terenach szalała Wojna Secesyjna, ale miasto, w dużej mierze dzięki przypadkowi, zostało oszczędzone przez generała Shermana.
Z Macon jedziemy już prosto na zachód, przez Alabamę i Mississippi.
Dalej na zachodzie wita nas Luizjana z pięknym Nowym Orleanem, słynnym z muzyki, świetnej kuchni i unikalnej architektury, mimo zniszczeń jakie wyrządził huragan Katrina.
Bagniste tereny Luizjany ustępują miejsca ciepłym wodom Zatoki Meksykańskiej. Droga prowadzi jeszcze dalej na północ, do Houston, słynnego przede wszystkim z NASA Johnson Space Center, a dalej na zachód do Austin – stolicy Teksasu, i historycznego San Antonio. Pokonujemy długi dystans do El Paso, a potem jedziemy wzdłuż meandrów Rio Grande przy granicy z Meksykiem. Stan Nowy Meksyk z wyrzutniami rakiet i nowoczesnym uzbrojeniem jest także domem dla White Sands National Monument w otoczeniu śnieżnobiałych piaskowych wydm, oraz dawnych osad indiańskich na ścianach klifów. Wkraczamy do Arizony, „starego zachodu”, z Tombstone i dawnymi kopalniami srebra oraz Bisbee ze starówką żywcem wyjętą z westernów. Po drodze można odwiedzić duże miasta – Tucson i Phoenix, przed wjazdem do Kalifornii i słonecznego San Diego, skąd można jechać dalej wzdłuż Zachodniego Wybrzeża USA.

White Sands

Trasę ze wschodu na zachód USA można pokonać na wiele sposobów, zamiast wybierać drogę wschodnią można wybrać trasę północną lub centralną, zależnie od tego, co się najbardziej chce zobaczyć. Trasę północną też można pokonać na wiele sposobów – czas i wyobraźnia kierowcy są głównymi ogranieczeniami – drogi się szybko nie skończą.
Planujesz roadtrip po USA? Skontaktuj się z nami! Zaoszczędzimy Ci duużo pracy! Zobacz, jak możemy Ci pomóc!

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska