Planujesz pierwszy wyjazd na inny kontynent? Jedź do Tajlandii!

Podróż do Tajlandii jest świetnym pomysłem dla osób, które planują swój pierwszy wyjazd poza Europę, i zastanawiają się, czy sobie poradzą.
Tajlandia jest krajem bardzo przyjaznym zachodnim turystom, co potwierdzają statystyki tajskiego Ministerstwa Turystyki: ponoć 50% osób, które przyjechały do Tajlandii wróci tu jeszcze raz
Pobyt w Tajlandii nie jest drogi, a ładna pogoda, o ile tylko dobierze się miejsce pobytu do miesiąca, w którym się przyjedzie, jest gwarantowana.

Bangkok – miasto dla każdego

Tajlandia - Bangkok - Widok na Grand Palace

Tajlandia oferuje rozrywkę zarówno osobom zafascynowanym odmienną kulturą, jak i miłośnikom imprez i wylegiwania się na słońcu.
Bangkok jest miastem, które zafascynuje większość turystów bogactwem kulturowym, dziesiątkami przepięknych świątyń, muzeów i starą zabudową. Miłośnicy nocnego życia i rozrywki również się nie rozczarują. Na słynnej ulicy Khaosan impreza trwa całą dobę, knajpki i stragany nie zamykają się, a tłumy ludzi, nie koniecznie trzeźwych, przewijają się tam zarówno o 6 rano, jak i 18 oraz 24.

Dla fanów zakupów Bangkok też oferuje wiele atrakcji – Siam to dzielnica, w której jedno ekskluzywne centrum handlowe jest oddzielone od drugiego tylko aleją restauracji i klubów nocnych.
Przy całej swojej nowoczesności i nastawieniu na turystów Tajlandia nie zatraciła swojej azjatyckiej natury – małe, wąskie uliczki i straganiki oraz budki z jedzeniem, stłoczone jeden przy drugim, towary wystawione na ulicy, olbrzymie rynki, wszystko to jasno pokazuje, że nie jesteśmy w Europie.

Dla plażowiczów i nurków

tajska plaża

W Tajlandii najpopularniejsze jest spędzanie czasu na wyspach. Można wynająć bungalow na plaży i leżeć cały dzień w hamaku z drinkiem w ręku, ewentualnie nurkować, a wieczorem przenieść się do oświetlonej pochodniami restauracji na plaży.
Wysp jest wiele, a każda z nich oferuje co innego.

Phuket, chyba najbardziej turystyczna, z dużym lotniskiem oraz dużym miastem, oferuje nawet Starbucksa na plaży oraz wiele ekskluzywnych ośrodków.
Phangan, ze względu na słynną imprezą przyciągającą tysiące ludzi podczas każdej pełni księżyca – Full Moon Party, gdzie alkohol pity z kubełków leje się strumieniami, zachęca głównie młodzież, chociaż można znaleźć tam też spokojne miejsca.
Tao i zarządzana głównie przez muzułmanów Lanta są spokojniejsze i nie aż tak zatłoczone, szczególnie poza sezonem.
Phi Phi przyciąga amatorów nurkowania, ze względu na zapierające dech w piersiach widoki.
Jeśli poświęci się trochę czasu na szukanie informacji, można dobrać plażę idealną dla siebie zarówno pod względem cen, jak i atmosfery.

Poza plażami Tajlandia oferuje góry na północy kraju w okolicach miasta Chiang Mai, w które można się udać na trekking z przewodnikiem. Część trasy można przejechać na grzbiecie słonia, a część przejść pieszo, przedzierając się przez wąskie ścieżki wśród bujnej roślinności.

Dla miłośników historii

Miejsca historyczne zachwycają – starodawne stolice Królestwa Syjamu, Ayutthaya, położona zaledwie godzinę drogi od Bangkoku, jak i starsze, leżące nieco bardziej na północ XIII wieczne miasto Sukhotai przyciągną miłośników dawnej architektury.
Zafascynowani historią współczesną świetnie odnajdą się w Kanchanaburi niedaleko Bangkoku – to tutaj znajduje się słynny most na rzece Kwai i tutaj budowano najcięższy odcinek Kolei Śmierci, łączącej Bangkok i Rangun – Hellfire Pass.

 

Dla miłośników Kuchni

 

Tajlandia słynie ze swojej kuchni – pikantnej, pełnej aromatów, a przy tym lekkiej i zdrowej, z dużą ilością warzyw i owoców morza.

Niezależnie od tego, czy lubisz jeść na ulicy czy w ekskluzywnej restauracji, w Tajlandii znajdziesz coś dla siebie.

Tajowie są przyjacielscy i chętni do udzielenia pomocy.
Oczywiście, przypadki oszukiwania turystów są częste, i tzw. „tourist police” ostrzega cały czas przed nimi, jednak pobyt w Tajlandii generalnie jest bezpieczny, o ile zachowuje się podstawowe środki bezpieczeństwa, a większość osób wraca z podróży po Tajlandii zachwycona.

 

Planujesz wyjazd do Tajlandii? Skontaktuj się z nami! Zaoszczędzimy Ci duużo pracy! Zobacz, jak możemy Ci pomóc!

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska