Kambodża kojarzy się głównie z Angkorem, starożytnym miastem Khmerów oraz z tragicznymi w skutkach rządami Pol Pota. Mało kto kojarzy Kambodżę z przepięknymi plażami. A szkoda.

Plaże Kambodży są równie pięknie jak bardzo popularne plaże tajskie, i w dodatku są dużo mniej zatłoczone. Nie ma tu jeszcze olbrzymich pięciogwiazdkowych resortów, Starbucksa tuż nad wodą i spa jak na Phuket w Tajlandii, za to jest spokój, cisza, i kilometry białego piasku, na którym nie ma wielu śladów stóp.

Najlepiej rozwinięta infrastruktura jest w okolicach miasta Sihanoukville. Tu znajdą się zarówno drogie hotele z prywatnymi plażami tylko dla gości, jak i małe, niedrogie bungalowy dla backpackersów.

Najpiękniejsze plaże są na wyspie Koh Rong, oferującej turystom 43 kilometry złocistego piasku. Można tu zarówno nurkować i podziwiać ławice ryb, jak i relaksować się na plaży oraz podziwiać nocą fluorescencyjny plankton w lśniący w świetle księżyca.

Na wielu wyspach nie ma jeszcze doprowadzonej elektyczności, a prąd z generatorów jest dostępny w określonych porach dnia. Wiele wysp jest niezamieszkanych, i jedyne, co można na nich znaleźć oprócz niesamowitej przyrody to kilka bungalowów i małych knajpek dla turystów, opuszczonych i niedostępnych po sezonie, od lipca do października.

Przy okazji zwiedzania Angkoru warto rozważyć parudniowy wypoczynek na którejś z plaż Kambodży. Na pewno warto.

Planujesz wyjazd do Kambodży? Skontaktuj się z nami! Zaoszczędzimy Ci duużo pracy! Zobacz, jak możemy Ci pomóc!

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska