Kolosy 2012

Gdyńskie Kolosy

[dropcap]Ó[/dropcap]smego marca 2013 wystąpię na Kolosach 2012 – 15. Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników,
Żeglarzy i Alpinistów.
Podczas półgodzinnej prezentacji będę chciała się z Wami podzielić moimi doświadczeniami podróżniczymi i tym, czego się podróżując nauczyłam.

Wniknąć w społeczeństwo

[dropcap]P[/dropcap]odróż dla mnie to nie tylko pokonywanie kilometrów i oglądanie kolejnych nowych miejsc. Największą wartość ma dla mnie próba zrozumienia, jak funkcjonuje społeczeństwo danego kraju. Dla mnie najlepszym sposobem na realizację tego zamierzenia jest praca w danym kraju. Zawsze interesowała mnie Azja, i moim celem było poznanie „od środka” trzech krajów, które interesują mnie najbardziej: Japonii, Indii oraz Chin. W ciągu ostatnich dwóch lat udało mi się mieszkać i pracować w Japonii oraz w Indiach. Wyjazd do Chin jeszcze w planach, ale nastąpi już za miesiąc! 🙂
Celem wyprawy było poznanie kultury japońskiej oraz indyjskiej, próba wniknięcia i asymilacji z ludźmi, którzy tam mieszkają. Środkiem do celu była praca w małych, lokalnych firmach – najlepszy według mnie sposób na poznanie kraju i ludzi.

[dropcap]O[/dropcap]powiem o mojej próbie życia, pracy i funkcjonowania w społeczeństwie bez taryfy ulgowej „dla turysty”. Pracując w lokalnych przedsiębiorstwach, mieszkając z tamtejszymi rodzinami, podróżując po krajach w wolnym czasie doświadczyłam podróży innej, niż tylko polegająca na pokonaniu dystansu fizycznego – udałam się w głąb społeczeństwa, próbując zrozumieć, jak żyje się w krajach, gdzie sposób myślenia oraz system wartości są zupełnie inne niż w Polsce.

Jeśli macie ochotę mnie posłuchać, zapraszam w piątek 8.03 do sali seminaryjnej. A jeśli nie macie czasu tego dnia – i tak wpadnijcie na Kolosy w innym terminie!Naprawdę warto posłuchać, jak niesamowitych rzeczy dokonują polscy podróżnicy – ci trochę bardziej doświadczeni ode mnie! 🙂
Do zobaczenia w Gdyni!

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska