Marzy Ci się podróż na Karaiby? Palmy, słońce, kąpiel w wodospadzie w upalny dzień? Piękne, kolonialne miasteczka, zapach tropikalnych kwiatów i rewelacyjna kuchnia?
A może wolisz trekking po tropikalnej dżungli, wspinaczkę na szczyt góry lub wulkanu, jazdę jeepem czy zip line w lesie tropikalnym?
Może jesteś miłośnikiem sportów wodnych – nurkowanie, surfing, kitesurfing, snorekeling – na Karaibach znajdziesz świetne warunki.
Jeśli zaś interesują Cię miasteczka, codzienne życie ludzi, architektura i historia – też będziesz zachwycony karaibskim klimatem.
Przedstawiamy orientacyjny plan na około 2 – 3 tygodnie wakacji na Karaibach – Island Hopping po czterech krajach, ale ich liczba może być większa lub mniejsza, w zależności od tego, jak lubisz podróżować.

Kiedy jechać na Karaiby?

Sezon wakacyjny na Karaibach trwa od grudnia do kwietnia, i wtedy jest najlepsza pogoda. Jeśli chcesz uniknąć wielkich tłumów i wysokich cen, to możesz wybrać listopad, albo maj – lipiec, chociaż szczególnie w czerwcu może dość sporo padać.
Główny sezon huraganów jest w okresie wrzesień – październik i wtedy lepiej nie planować podróży na Karaiby.

Jaki planować budżet na wakacje na Karaibach?

Karaiby nie są tanią destynacją, chociaż ceny różnią się mocno w zależności od kraju, a nawet konkretnej wyspy oraz od tego, ile lotów wewnętrznych planujesz. Orientacyjnie możesz zakładać od ok. $70 – $100  za dzień na osobę, plus lot międzykontynentalny.
Loty wewnętrzne zazwyczaj kosztują $80 – $120 za osobę, jedzenie i budżetowe noclegi to koszt od $40 – $60, ale już wszelkie wycieczki, nurkowanie, snorkeling, zip liny czy wycieczki jeepem to koszt paruset złotych.

Czy wyjazd na Karaiby jest dla mnie?

O ile lubisz, jak jest ciepło, to Karaiby są dla Ciebie!
Wyjazd na Karaiby jest świetny dla rodzin z dziećmi, grup przyjaciół i singli. Odnajdą się tu miłośnicy plażowania i imprez, sportów wodnych i raftingu, kajaków, trekkingu po dżungli i lasach tropikalnych oraz eksploracji wulkanów i wspinaczki po górach.
Miłośnicy architektury i miast, wiosek oraz obserwatorzy lokalnego życia też znajdą tu coś dla siebie.

Wyjazd na Barbados 5 – 7 dni

Barbados może być Twoim punktem startowym do podróży po Karaibach – możesz dolecieć tu na przykład z Panamy, ale może to być także kontynuacja Twojej podróży z Jamajki przez Antiguę
Pobyt na Barbadosie możesz podzielić na dwie części- najpierw surfing i plażowanie w okolicy Bathshebam a potem klika dni w okolicy Bridgetown. Wyspa jest malutka, mało gdzie jedzie się dłużej niż godzinę.

Barbados – Batsheba 3 – 4 dni

 • Surfing i plażowanie na Soup Bowl – plaża Bathsheba jest piękna, mało zatłoczona, a przy tym to jedno z najlepszych miejsc Karaibów na surfing.
  Plaża jest publiczna, na miejscu można wypożyczyć sprzęt oraz umówić się na lekcje surfowania.
 • Będąc w Bathsheba warto pojechać na wycieczkę jeepem do Interioru Barbados

Barbados – Bridgetown – 2 dni

 • Plażowanie – Carlisle Bay – plaża przy Bridgetown.
 • Wycieczka do Harrison Cave, podziemnej jaskinia wapiennej ze strumieniami, basenami, stalagmitami i stalaktytami oraz tramwajem!
 • Oistins Fish Fry. Jedna z najlepszych imprez na Karaibach, odbywająca się w piątki i soboty. Towarzyszą jej soca reggae, muzyka pop i country.
 • Speightstown – wciąż mało turystyczne, lokalne miasteczko z kolonialną starówką, pół godziny jazdy z Bridgetown Warto poświęcić czas na spacer i obejrzenie drewnianych fasad z balkonowymi galeryjkami.
 • Całodniowa wycieczka do Barbados Wildlife Reserve and Grenade Hall Signal Station, ok. 30 – 40 min jazdy z Bridgetown. Połączenie rezerwatu z zoo, masa zwierzaków, świetne miejsce dla dzieci. Na miejscu 2 – 3 godziny.
  Będąc w rezerwacie warto podjechać do pobliskiej plantacji St. Nicholas Abbey – piękna aleja drzew mahoniowych, widok na wyspę z góry oraz destylarnia rumu. St Nichola Abbey to jedna z najstarszych rezydencji plantatorów na Karaibach. W środku odtworzono rezydencję z XVIII stulecia, łącznie z wystrojem wnętrz i mebli z epoki/li
 • Całodniowa wycieczka na snorkelling, w tym pływanie wśród żółwi oraz we wraku statku.

Wyjazd na Dominikę – 7 dni

miasteczko Roseau na Dominice, kolorowe domki na zboczu góry

Dominika  to jeden z najpiękniejszych, najbardziej pełnych atrakcji karaibskich krajów.
Wyspa jest niewielka, większość opisanych poniżej atrakcji Dominiki jest w okolicy Roseau – stolicy i największego miasta kraju.
Nocleg w stolicy oczywiście nie jest polecany, najlepiej zatrzymać się nad oceanem, w spokojnym miejscu przy pięknej plaży.

Atrakcje Dominiki:

Dominika, Karaiby - plaża pełna palm wyrastajaćych z białego piasku
 • Wycieczka do Wioski Kalinago Barana Aute, gdzie można poznać historię i kulturę Indian Kalinago. Trasa zajmuje 30-45 min., w tym przystanki przy wodospadzie oraz karbet – domy mężczyzn – długie na trzy metry czółna z wydrążonego pnia drzewa.
  W drodze powrotnej zajedź nad Emerald Pool – śliczne szmaragdowe jeziorko – oraz Trafalgar Falls – fantastyczny wodospad w parku narodowym.
 • Park Narodowy Morne Trois Pitons. Jest wpisany na listę UNESCO. Można podziwiać jeziora, także wrzące, fumarole, wulkany, gorące źródła i gęste lasy.
 • Szmaragdowy Basen – u podstawy 12 metrowego wodospadu jest basen wystarczająco głęboki, by móc w nim pływać; Krótka ścieżka prowadząca do zbiornika wije się przez las deszczowy.
 • Dominika – Indian River
  Rejs w dłubance po Indian River z Portsmouth, po drodze zobaczysz miejsca, gdzie filmowano piratów z Karaibów. Rejs trwa półtorej godziny, spokojna trasa prowadzi przez przez lasy namorzynowe.
 • Canyoning z Extreme Dominica – wycieczka na pół dnia, świetnie zorganizowane, jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić na Dominice jeśli lubisz aktywne zwiedzanie.
 • Dominika – Morne Trois Pitons National Park.
  Dzień w parku narodowym (UNESCO) – trekking po lesie deszczowym.
  Najlepszy jest trekking do Boiling Lake, ale trwa łącznie 6 – 7 godzin i jest dość trudny.Po drodze zobaczysz jeziora, wodospady, błotne jeziorka i rzeki oraz samo Boiling Lake, drugie największe wrzące jezioro na świecie.

Podróż do Trynidadu i Tobago

Wyjazd na Tobago – 3 dni

Kolejny karaibski kraj, jaki proponujemy, to Trynidad i Tobago.
Proponujemy pobyt na Tobago, gdzie są piękniejsze plaże, jest spokojniej i są świetne warunki do uprawiania sportów wodnych.
Transport: prom między wyspami płynie 4 godziny, odpływa kilka razy dziennie, ale możesz też wybrać przelot samolotem.
Atrakcje Tobago:

 • Pigeon Point – piękne plaże – można odpocząć, snorklować czy nurkować.
 • Zorganizowana wycieczka po Tobago – można popłynąć na Little Tobago łodzią ze szklanym dnem, wycieczka na 6 godzin, albo udać się do lasu tropikalnego czy na mokradła.

Trynidad – Port of Spain

Przed wylotem z kraju możesz spędzić dzień na Trynidadzie, w okolicy Port od Spain – stolicy kraju.
Jedna z opcji zwiedzania to przejazd samochodem przez wyspę – ok. 115 km, ponad 3 godziny jazdy bardzo krętymi drogami, plus postoje .
Po drodze atrakcje:

 • Asa Wright Nature Center – mały rezerwat dla zwierząt, wstęp $20, mają świetne guided walks o 10:30 i 13:30 – 90 minut. Między 12 a 13 na miejscu można zjeść lunch.
 • Wodospad Avocat – piękny, spory wodospad z naturalnym basenem w wiosce o tej samej nazwie. Do wodospadu prowadzi 40 minutowy, dość stromy szlak spacerowy wzdłuż rzeki – trzeba mieć wodoodporne buty i ubrania na zmianę w samochodzie, jest szansa, że wszystko będzie mokre. Na tej samej trasie są też Three Pools – oczka wodne idealne do kąpieli.
 • Maracas Bay – relaks na plaży oraz widok z punktu widokowego Maracas Lookout.

Twoja podróż po Karaibach może zakończyć się w  Port of Spain – możesz stąd wracać do Europy, na przykład przez Panamę, albo lecieć na kolejne karaibskie wyspy – zostało ich jeszcze całkiem sporo!

Jeśli wybierasz się na Karaiby i chciałbyś, żebyśmy pomogli Ci w przygotowaniu wyjazdu, to skontaktuj się z nami – Twoje karaibskie wakacje zaprojektujemy zgodnie z Twoimi oczekiwaniami!

Wybierasz się na Karaiby?

Zobacz naszą ofertę!
Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska