Niezależnie od pory roku masz ochotę leżeć na plaży słuchając szumu fal i patrzeć w ocean? Twoje postanowienie noworoczne to więcej relaksu?
Po intensywnej pracy odpoczynek jest zasłużoną nagrodą, a o każdej porze roku znajdziesz miejsce, gdzie jest słońce, piękna plaża i ciepła, przejrzysta woda. Jeśli plaża Ci się znudzi, to odkryjesz ciekawe miejsca do zobaczenia i inną kulturę do poznania!

Gdzie pojechać wiosną na słoneczne wakacje

Sri Lanka

beach-181872_1920

Sri Lanka wiosną jest gorąca i bezdeszczowa, a oprócz zapierających dech w piersiach dżungli, parków narodowych i zabytków kusi rajskimi plażami – okolice Galle, Bentoty, Mirissy to idealne miejsca dla wielbicieli złotego piasku i szumu fal.

W okolicy Galle, słynnego, rzecz jasna, z pięknych plaż jest fenomenalny Sinharaja Forest Reserve – górzysty las deszczowy, niezniszczony przez człowieka.
Niedaleko jest Mirissa z przepięknymi plażami, słynąca z wielorybów oraz delfinów, ze świetnymi ośrodkami spa.

Pół godziny drogi samochodem od Galle jest jezioro Koggala, z wyspami, do których można popłynąć łodzią, m.in. Cinamon Island, gdzie, jak nazwa wskazuje, rośnie cynamon. Wyspy są porośnięte lasami namorzynowymi, a w lagunach mieszkają ptaki i krewetki.
W mieście Koggala jest też mała wylęgarnia żółwi – można się dowiedzieć o ochronie żółwi oraz zobaczyć świeżo wyklute żółwie przed wypuszczeniem ich do oceanu – chyba nikt nie jest w stanie się temu oprzeć!
Plaże Sri Lanki

Gdzie pojechać latem na słoneczne wakacje

Zanzibar

Plaże Zanzibaru
Zanzibarskie plaże są jednymi z najpiękniejszych w Afryce, a dodatkowo latem odbywa się wielka migracja gnu w Tanzanii, więc najpierw możesz pojechać na kilkudniowe, ekscytujące safari, a potem spędzić tydzień na rajskich plażach.

W Zanzibarze warto zwiedzić główne miasto, Stone Town, znajdujące się na liście dziedzictwa UNESCO. Można tam odwiedzić dawny rynek niewolników, wybrać się na przechadzkę po dżungli oraz zwiedzać wioski rybackie w przerwach w leżeniu na plaży.

W Zanzibarze warto wynająć samochód z kierowcą, będącym przy okazji przewodnikiem po lesie – wycieczka do Jozani po drodze do Jambiani, słynnego z pięknej plaży oraz możliwości snorkelingu, mieście i lokalnych plantacjach przypraw.
Plaże Zanazibaru

Gdzie pojechać jesienią na słoneczne wakacje

Floryda

Plaże Florydy

Jesienna Floryda już nie przeżywa takiego oblężenia turystów jak latem, mniej też pada, a powietrze i woda są wciąż idealne do relaksu.
Możesz spędzić czas w Miami, ale możesz też objechać półwysep odkrywając plaże w różnych częściach Florydy – szalone Miami, wyrafinowane Clearwater czy spokojne Naples, lub Key West, gdzie z dwóch stron widzisz ocean.
Na idealne zakończenie urlopu – zakupy w amerykańskich outletach.
Plaże FLorydy

Gdzie pojechać zimą na słoneczne wakacje

Australia

Sylwester na australijskiej plaży? Kto o tym kiedyś nie marzył?
A jak już odeśpisz sylwestrowe szaleństwo, to wypożycz samochód i przejedź z Sydney do Brisbane wzdłuż wybrzeża – każdego dnia plaża, każdego dnia inna, ale każda zniewalająca.
Popłyń z żółwiami w Byron’s Bay, gdzie są jedne z najlepszych miejsc do snorkellingu w całej Australii, odwiedź park i szpital koali w Port Macquire albo poleć samolotem aż do Cairns aby nurkować w Wielkiej Rafie Koralowej!
Plaże Australii
Zainspiruj się, a jeśli chcesz przeżyć taką przygodę, to zobacz, czym się zajmujemy i pozwól nam przygotować Twoje wakacje, a organizacja wyjazdu okaże się dużo, dużo prostsza, niż myślisz.
Mamy jeszcze wiele pomysłów na idealne wyjazdy o dowolnej porze roku, skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej 🙂

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska