Uwielbiasz, jak jest chłodno a wakacje na plaży którymi chwalą się znajomi przyprawiają Cię o dreszcz przerażenia?
Zobacz, gdzie możesz uciec przed upałem, a jednocześnie spędzić ekscytujące, egzotyczne wakacje niezależnie od pory roku!
Jeśli chcesz przeżyć taką przygodę, to zobacz, czym się zajmujemy i pozwól nam przygotować Twoje wakacje, a organizacja wyjazdu okaże się dużo, dużo prostsza, niż myślisz!

Gdzie pojechać wiosną

Wiosną jest świetnie na północy USA – na bezdrożach Montany czy w Yellowstone – jeszcze leży śnieg, wczesną wiosną część dróg w parkach jest nieprzejezdna, ale za to jeszcze nie ma tłumów turystów przybywających w okresie wakacji. Możesz zrobić pętlę przez jedne z najpiękniejszych parków narodowych na świecie i mieć je niemal na wyłączność.

Trekking w Patagonii

Główny sezon na wyjazd do Patagonii to nasza zima – listopad – luty, ale jeśli niższe temperatury ci nie przeszkadzają, i chcesz uniknąć tłumów, to marzec – kwiecień jest idealny.

Trekking w Patagonii

Patagonia to przede wszystkim niesamowite możliwości trekkingu po górach – duża lub mała pętla w Torres del Paine, okolice El Chalten, a dodatkowo lodowce – w tym najsłynniejszy – Perito Moreno.
Pojedź na do koniec świata – do Ushuaia, udaj się w rejs po okolicznych wyspach, odwiedź pingwiny i lwy morskie.
Patagonia to jedno z najbardziej unikalnych miejsc na ziemi zachwyca niezależnie od tego, czy wolisz wspinać się po górach, jeździć samochodem czy popłynąć w rejs luksusowym wycieczkowcem.

Gdzie pojechać 2017 Patagonia

Gdzie uciec od upału latem?

Urlop w północnej Kanadzie

Północ Kanady jest przyjemnie chłodna a jeśli masz wizę do USA to możesz zobaczyć także fragment Alaski. Podobnie, jak USA, Kanadę najlepiej zwiedzać samochodem.
Gdzie wyjechać 2017 Kanada

Yukon

Przylot do Whitehorse i pętla przez Dawson, przejazd Top of the World Highway – drogą o długości 127 km, czynną jedynie w lecie, a prowadzącą na Alaskę. Część drogi wiedzie szczytami wzgórz, z widokiem na doliny – stąd jej nazwa. Po drodze, jadąc wśród wrzosowisk z widokiem na góry i doliny, mija się m.in. Clinton Creek – nieczynne górnicze miasto z kopalnią azbestu, i Forty Mile, 97 km od Dawson – jedno z najstarszych miasteczek w Yukonie, założone przez poszukiwaczy złota w 1886 roku.

Góry Skaliste

Przejazd przez słynne kanadyjskie Rockies, a po drodze Icefield Parkwa – jedna z najpiękniejszych dróg świata, prowadząca przez Park Narodowy Gór Skalistych, o długości 232 km, oferuje niezapomniane widoki oraz wiele miejsc, w których warto się zatrzymać.
Piękny jest Jasper National Park – na jego terenie są lodowce, góry, gorące źródła i wodospady. Park jest zamieszkany m.in. przez łosie, niedźwiedzie grizzly, karibu, wiele gatunków saren, kojoty, bobry czy rosomaki. Od 1984 roku park jest na liście dziedzictwa UNESCO
Jeśli lubisz trekking, można zaplanować tu kilka dni chodzenia po górach.

Gdzie wyjechać 2017 Kanada

Gdzie pojechać jesienią

Północne Indie – Leh i Ladakh

Indie kojarzą się upałem, ale jeśli wybierzesz się tam jesienią, to możesz zwiedzać zarówno pustynie Rajastanu jak i tybetańską Dharamsalę w umiarkowanej temperaturze, albo pojechać jeszcze dalej na północ – do Leh i Ladakh, gdzie drogi otwarte są tylko przez część roku.
Wyjazd na północ Indii Leh
Okres od połowy września do połowy października to idealny czas na północne Indie. Jest sucho, kolory są piękne, czasem popada śnieg, ale drogi wciąż są przejezdne. Możesz polecieć samolotem i pójść na trekking po górach, przejechać puste drogi motocyklem lub zwiedzać buddyjskie klasztory i osiedla Tybetańczyków, którzy przed prześladowaniem uciekli do Indii. Jeśli interesujesz się medytacją lub chcesz zająć się wolontariatem, to możesz odkryć, że jest to miejsce dla Ciebie.

Wyjazd na północ Indii

Gdzie pojechać na śnieżne wakacje zimą

Festiwal śniegu w Harbinie

Zimą północne Chiny są zimne, w Pekinie temperatury spadają sporo poniżej zera, ale w styczniu lutym do Chin jedzie się w jednym celu: zobaczyć doroczny festiwal śniegu i lodu w Harbinie, największe tego typu wydarzenie na świecie.
Warto wiedzieć, że Harbin był niegdyś „polskim miastem”, założonym przez naszych rodaków – do dziś można zobaczyć dawną polską fabrykę tytoniu oraz inne zakłady, oraz znaleźć polskie nagrobki na lokalnym cmentarzu.

Zima 2017 Harbin

Po dwóch – trzech dniach w Harbinie odwiedź Pekin i pokryty śniegiem Wielki Mur Chiński, a jeśli temperatura poniżej zera Ci się znudzi, to zawsze możesz udać się południe Chin, gdzie będzie zdecydowanie cieplej.

Mamy jeszcze wiele pomysłów na idealne wyjazdy o dowolnej porze roku, skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej 🙂

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska
  • Sylwia W

    plitvickie wymaiatają, chce w tym roku znow odwiedzic Chorwacje , może Hvar do tego. Planuje też rejs msc po morzu Sródziemnym z Travelinc.

  • Anka Norek

    Przepiękne zdjęcia! Ja ze swojej strony na wakacje mogę polecić spokojne, mniej popularne miasteczka w Hiszpanii. Uwielbiam kameralność tych niepozornych miasteczek, wąskich alejek, cudownej kuchni i temperamentu mieszkańców. W ogóle wakacje all inclusive w Hiszpanii to mega doświadczenie – zupełnie inne niż festiwal o którym piszesz, ale każdy kto był w dobrym, hiszpańskim hotelu i na wycieczkach fakultatywnych wie o czym mówię 😉