Toskańskie winnice z młodymi winoroślami w świetle wschodzącego słońca

Neapol i Wybrzeże Amalfitańskie w 10 dni

By | Inspiracje, Włochy | No Comments

Wybrzeże Amalfi to malowniczy obszar w południowej części Włoch, w regionie Kampania. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych wybrzeży na świecie, słynące z urokliwych krajobrazów, malowniczych miasteczek, stromych klifów, turkusowych wód Morza Tyrreńskiego i bujnej roślinności śródziemnomorskiej. Będąc w okolicach wybrzeża amalfitańskiego koniecznie spędź także kilka dni w Neapolu, odwiedź Pompeje i udaj się na wycieczkę do regionie Apulii.

Read More

Wyjazd kamperem do Skandynawii na 3 tygodnie

By | Finlandia, Inspiracje, Szwecja | No Comments

Podróżowanie kamperem jest świetnym sposobem na zwiedzanie Europy. Można łatwo zmieniać plany i zatrzymywać się w dowolnym miejscu, na łonie natury, a przede wszystkim nie trzeba się rozpakowywać każdej nocy. Wyjazd kamperem do Skandynawii jest świetną opcją dla rodzin z dziećmi – jest bezpiecznie, bardzo ładnie a temperatury nie są ekstremalne. Skandynawowie uwielbiają dzieci, więc wszędzie jest dla nich mnóstwo atrakcji.
Posiłki w kamperze również są łatwe do przygotowania samemu, co przy skandynawskich cenach jest bardzo korzystne.
Sama wielokrotnie podróżowałam kamperem po Europie, również z bardzo małymi dziećmi, i zawsze to było fantastyczne doświadczenie.

Read More

Najlepsze zagraniczne podróże z dziećmi

By | Podróże z dzieckiem | No Comments

Zastanawiasz się, dokąd udać się w podróż z małym dzieckiem i stresuje Cię organizacja podróży? Z racji swojej pracy Architektki Podróży wielokrotnie przygotowywałam dla rodzin plany bardzo wielu podróży z dziećmi, a także wyjazdów z niemowlakami. Na wakacje z dzieckiem możesz udać się w naprawdę bardzo wiele miejsc. Poniżej znajdziesz krótkie opisy podróży, jakie opracowywałam dla rodzin z młodszymi dziećmi. Wracali zadowoleni, więc polecam z czystym sumieniem 🙂
Zainspiruj się!

Read More

Wyjazd do Meksyku – Mexico City i przejazd w stronę Jutakanu

By | Inspiracje, Meksyk | No Comments

Podczas podróży do Meksyku zwiedzisz stolicę – MExico City i pobliskie miejscowości, takie jak Pueblo i Oaxa. Zobaczysz Teotihuacan i Tula – ruiny i piramidy starożytnych miast Majów i Azteków, zwiedzisz kolonialne miasteczka i egzotyczne parki narodowe.
Twoja wycieczka do Meksyku zakończy się zasłużonym odpoczynkiem na rajskiej, karaibskiej plaży.

Read More

Podróżowanie kamperem z dzieckiem

By | Podróże z dzieckiem | 2 komentarze

Podróżowanie kamperem z małym dzieckiem staje się coraz bardziej popularne – coraz więcej rodzin chce wspólnie odkrywać świat, a kamper zdecydowanie upraszcza podróż. Dla tych, którzy chcą zabrać swoją rodzinę na zagraniczną przygodę RV, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przed wyruszeniem w podróż. Od spakowania odpowiednich rzeczy dla dziecka do upewnienia się, że Twój kamper jest wyposażony do tego typu podróży, jest wiele rzeczy do rozważenia podczas planowania zagranicznych wakacji RV z małym dzieckiem.

Read More

Podróż do USA – Południowe Stany Zjednoczone – z Atlanty do San Diego w dwa tygodnie

By | Ameryka Północna | No Comments

Usiądź wygodnie, chwyć kierownicę i zrelaksuj się, jeśli wybrałeś trasę przez Południowe Stany Zjednoczone Ameryki Północnej – przejedziesz niemal cały kontynent! Szybko zaadaptujesz się do spokojnego tempa życia Południa włócząc się krętymi uliczkami w Georgii, pijąc piwo w saloonie w Tombstone czy relaksując się na plaży Teksasu.
Podczas tej podróży do USA proponujemy Ci trasę o długości niemal 4000 km, z początkiem w Atlancie, nieformalnej stolicy „Nowego Południa” – mieście gościnnym i przyjaznym. Przejedziesz przez Alabamę i miasta o bardzo południowym kolorycie – Montgomery oraz Mobile – i wjedziesz do Mississippi, po czym meandrując wzdłuż rzeki Mississippi i podziwiając dawne plantacje odwiedzisz Nowy Orelan, perłę regionu z genialnym jedzeniem, unikalną architekturą ale przed wszystkim – z muzyką. Dalsza trasa prowadzi przez bayou Luizjany w delcie Mississippi oraz największe bagna Ameryki, aby wreszcie dojechać do Teksasu, gdzie będzie chwila oddechu na pływanie w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej. W Teksasie odwiedzisz stolicę – Austin, oraz pobliskie, śliczne San Antonio, przed długą drogą do El Paso. Możesz wybrać trasę wzdłuż granicy z Meksykiem, podążając za meandrami Rio Grande. Dalej czeka na Ciebie stan Nowy Meksyk – tu warto zahaczyć o White Sands National Monument – oraz słoneczna Arizona – przejedziesz przez opuszczone ghost town Tombstone i niewielkie Bisbee. Po wizycie w Tucson wjedziesz do Kalifornii by przed wylotem spędzić kilka dni na plażach San Diego.

Read More

Pierwsza podróż z niemowlakiem lub małym dzieckiem

By | Podróże z dzieckiem | No Comments

Przygotowanie się do pierwszej podróży z małym dzieckiem  jest dla Ciebie przytłaczające?  Jak by nie patrzeć, to skok na głęboką wodę i coś, czego jeszcze nigdy nie robiłaś.
Na szczęście podróż z dzieckiem to też ekscytująca przygoda – Wasz pierwszy wspólny wyjazd, pierwsze odkrywanie świata daleko od domu – początek fantastycznych przygód, które będziecie odbywać na przestrzeni nadchodzących lat. Warto, żeby ta pierwsza podróż zostawiła cudowne wspomnienia i nastawiła Was – rodzinę – na dalsze odkrywanie świata 🙂
Nie jest to takie trudne, jak się wydaje!

Read More