Poniżej znajduje się case study wyjazdu do Australii, przygotowanego dla Adama i Oli, którzy przez 4 tygodnie podróżowali wzdłuż wschodniego wybrzeża Australii, pokonując pociągami i autobusami trasę z Sydney do Canberry a następnie do Brisbane. Z Brisbane polecieli nad Wielką Rafę Koralową w Cairns. Cały wyjazd miał miejsce na przełomie grudnia i stycznia 2012/2013 roku.

 

Kontekst

Choć nie podróżujemy bardzo często (ok. raz na rok) i do tej pory trzymaliśmy się raczej Europy, postanowiliśmy spędzić dłuższy urlop w „dalekim kraju” i wybór padł na Australię. Lubimy podróżować aktywnie, dużo chodzić i przemieszczać się w ramach zwiedzanego kraju, aby jak najlepiej poznać jego specyfikę – dlatego też zdecydowaliśmy się na wycieczkę objazdową, w czasie której zwiedziliśmy wiele australijskich miast i miasteczek. Ola jest ekonomistką i pracuje w branży budowlanej, interesuje się psychologią oraz tańcem. Adam zarządza działem analiz w funduszu VC/PE, jego hobby to astronomia.

Dlaczego szukaliście usługi takiej, jak nasza? Jak nas znaleźliście?

Właściwie nie szukaliśmy usługi planowania naszej podróży – trafiliśmy na nią zupełnie przypadkowo dzięki serwisowi zakupów grupowych, na którym opublikowany został kupon Architektów Podróży. Akurat byliśmy na początku rozpisywania wycieczki i stąd pomysł na skorzystanie z Waszych usług.

Jakie mieliście wątpliwości przed skorzystaniem z naszej usługi?

Nie byliśmy pewni czy zaproponowane przez Architektów rozwiązanie będzie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań, szczególnie, że cel naszej podróży – Australia, nie jest typowym kierunkiem dla polskich turystów. Mimo, że rozmawialiśmy dość długo na temat naszych potrzeb przed rozpoczęciem tworzenia planu zawsze pozostaje jakaś doza niepewności.

Jak z Waszej perspektywy wyglądał proces przygotowania produktu (komunikacja, szybkość przygotowania itp.)? Jak go oceniacie?

Biorąc pod uwagę poziom skomplikowania naszej wycieczki, w czasie której odwiedziliśmy w sumie kilkanaście miejscowości i dużo podróżowaliśmy środkami komunikacji publicznej, nie mieliśmy zastrzeżeń co do procesu przygotowywania Waszego opracowania. Fajnie, że udało się wcześniej przygotować zestawienie hoteli do wykonania rezerwacji, ponieważ pojechaliśmy do Australii w czasie trwania lokalnych ferii, w związku z czym w hotelach i hostelach panował dość duży ruch.

Jak produkt sprawdził się podczas wyjazdu?

Z naszego punktu widzenia najbardziej istotny był etap przygotowania podróży – wybór miejscowości do odwiedzenia na trasie naszej wycieczki, terminów i hoteli oraz ogólny zarys pobytu na danym obszarze. Pod tym względem plan sprawdził się bez zarzutu, kierowaliśmy się nim w pełni i był prawie bezbłędny. Na miejscu staraliśmy się zawsze odwiedzać punkty informacji lokalnej, gdzie znajdowaliśmy informacje o atrakcjach, które warto zobaczyć. Następnie konfrontowaliśmy uzyskane informacje z planem i odpowiednio go modyfikowaliśmy.

Które elementy produktu oceniacie jako najbardziej przydatne?

Jak wspomniałem wcześniej, najważniejsze były dla nas elementy związane z samym rozplanowaniem pobytu na podstawie dość oględnych wskazówek, które Wam przekazaliśmy na początku współpracy i zdecydowanie przydatność tego elementu była dla nas największa. Fajnie również, że udało się Wam uwzględnić moje zainteresowania astronomiczne i wskazać ciekawe miejsca do odwiedzenia w tym kontekście.

Czy brakowało Wam czegoś w produkcie? Czy informacje były precyzyjne? Co byście chętnie zobaczyli w przyszłych wersjach?

Nie oczekiwaliśmy, że przesłany przez Was dokument będzie drugim przewodnikiem w stylu Lonely Planet (czyli z rozpisanymi restauracjami, informacjami ogólnymi na temat kraju itp.) gdyż to byłoby niemożliwe, a wręcz niepożądane. Oczekiwaliśmy syntetycznego, indywidualnego podejścia i takie też było Wasze opracowanie.

Martyna Jankowska

Author Martyna Jankowska

More posts by Martyna Jankowska
 • Anna Serbon

  Witam!

  Miałem problemy z studiowaniem języka chińskiego, zawsze brakowało praktyki. I

  pewnego razu znalazłam centrum Preply

  http://deccoria.pl/forum/temat,77,9593,5

  Ogromny wybór, możliwość

  korepetycji z języka chińskiego online z nośnikami mowy „native speaker”.

  Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają

  różne rabaty, można otrzymać lekcje

  nawet za darmo! Również ogromny i

  najszerszy wybór korepetycji dla dzieci,dla dorosłych i firm.

  Indywidualne podejście. Wykwalifikowani wykładowcy w Gdańsku!

  nauka przez Skype jest bardzo efektywna i intensywna !

  Rezultat nie zmusi czekać!

  Polecam bardzo korepetycje i szkoły Preply z chińskiego !