Wyjazd do Chin – największa restauracja w najludniejszym kraju

Autor: w Chiny, Podróżnicze ciekawostki

Wyjazd do Chin – największa restauracja w najludniejszym kraju

Kiedy pracowałam w Indiach mój szef wyprawiał wesele, na które zaproszono 5000 (słownie: pięć tysięcy) gości. Gdyby robił swoje wesele w Chinach, mógłby pomieścić wszystkich gości w jednej restauracji.

Restauracja West Lake Restaurant, po chińsku Xihulou, w prowincji Hunan może pomieścić właśnie 5000 osób, których obsługą zajmuje się 1000-osobowa armia pracowników, w tym 300. kucharzy pracujących w pięciu kuchniach. Świetne miejsce nie tylko na bollywoodzkie wesele, ale też na korporacyjną imprezę integracyjną – wszyscy się zmieszczą.

Wewnątrz jest ponad 100 małych, prywatnych pokoi oraz olbrzymia wspólna sala ze sceną, na której występują muzycy i piosenkarze, a także „ulica” z szybkimi przekąskami oraz kilkanaście luksusowych pokoi w stylu cesarskim.

Restauracja została wpisana na Listę Rekordów Guinnessa jako największa chińska restauracja na świecie, a w 2008 roku BBC nakręciło o niej film pod takim samym tytułem.

Co ciekawe, mimo swojej wielkości, restauracja serwuje ponoć bardzo dobrą, typowo chińską kuchnię. Właścicielka przykłada bardzo dużą wagę do jakości potraw, a restauracja Xihulou ma opnię jednej z najlepszych w okolicy jeśli chodzi o typową chińską kuchnię. Ceny są przystępne, a miejsca prawie zawsze zajęte. Nie powinno to dziwić w kraju, który ma ponad miliard mieszkańców.

Interesujące? Podziel się!