O nas

Jesteśmy dwójką pasjonatów podróży, a idea Architektów Podróży narodziła się podczas jednego z naszych wyjazdów wiele lat temu, bo w 2011 roku. Nie mieliśmy czasu ani przygotowania sobie dobrego planu, co kosztowało nas dużo problemów na miejscu oraz pochłonęło sporo czasu przed wyjazdem i odkryliśmy, że jest to bardzo częsty problem.

Nasza działalność powstała właśnie po to, aby oszczędzić Tobie takich problemów – cenimy Twój czas czas zarówno przed wyjazdem jak i podczas podróży, i dążymy do tego, abyś spędził naprawdę udane wakacje nie przejmując się detalami.

Zaplanuj z nami wakacje - zdjęcie Architektów Podróży

Rishikesh, Indie, 2012

Martyna

Od dziecka byłam zainteresowana wszystkim, co było daleko od domu, i z biegiem czasu to zainteresowanie przerodziło się w pasję do podróży. Nie po prostu podróży, ale podróży takich, które idealnie odpowiadają moim oczekiwaniom i charakterowi. Nieliczne wyjazdy z biurami podróży na jakie się zdecydowałam nie przyniosły mi połowy niesamowitych doznań, które były moim udziałem, kiedy sama zadbałam o każdy szczegół swoich wakacji. Odwiedziłam kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, zwiedzając te miejsca, które mnie zainteresowały, i próbując dokładnie tego, czego chciałam spróbować. Mój styl podróżowania zmienia się wraz z upływem czasu – szalone, backpackerskie wyjazdu z czasem przerodziły się w rodzinne podróże z dzieckiem, ale miłość do podróży pozostaje niezmienna.

Moja idea podróży to poznanie nowego miejsca w sposób, jaki najbardziej pasuje do mojej osobowości. Wyjazd do Indii lub Chin może być idealny dla jednej osoby, dla kogoś innego najlepsza będzie samotna podróż do Meksyku, a dla kolejnej osoby – wakacje nad ciepłym morzem. Podróż marzeń jest możliwa, jeśli tylko będzie przygotowana w odpowiedni sposób.

Wiem, że nie każdy ma czas i możliwości, żeby spędzić długie godziny na przygotowaniu planu podróży. Z moją pomocą zaoszczędzisz czas, a wyjazd będzie pasował do Ciebie i Twojego charakteru.

Poczytaj, jak zaczęliśmy naszą przygodę z firmą!

Mateusz

Najcenniejszymi rzeczami dla mnie są wolność i niezależność. Nie lubię sztywnych reguł ani ograniczeń – zarówno w życiu jak i podczas podróży, dlatego zdecydowałem się zrezygnować z „normalnej” pracy i rozpocząłem podróż po świecie, pracując jako freelancer w branży IT. Dzięki temu zyskałem możliwość wyboru miejsc, które chcę odwiedzić, na moich warunkach. Sam decyduję, gdzie i za ilę będę spał, ile dni spędzę w wybranej lokalizacji oraz jak aktywnie będę spędzał swój dzień.

Architekci Podróży dają mi możliwość podzielenia się moim dotychczasowym doświadczeniem, uwalniając Ciebie od żmudnych, wielogodzinnych poszukiwań w Internecie i przewodnikach, pozostawiając jednak esencję podróży na własną rękę – wolność wyboru. Dzięki temu masz możliwość kształtowania swojej podróży na bieżąco, w zależności od tego na jaki standard życia masz akurat ochotę.