USA samochodem w dwa tygodnie – Zachodnie Wybrzeże

Autor: w Inspiracje, USA

USA samochodem w dwa tygodnie – Zachodnie Wybrzeże
Marzy Ci się poznanie amerykańskiej przyrody i wielkich miast, ale nie masz długiego urlopu? W dwa tygodnie można przejechać wypożyczonym samochodem sporą część Zachodniego Wybrzeża, zwiedzić Wielki Kanion oraz Yosemite, a także odwiedzić Las Vegas i San Francisco. Taka trasa zakłada przejazd przez parki narodowe i zwiedzanie ich głównie z okna samochodu, oraz kilka krótszych pieszych wycieczek po najciekawszych miejscach. Poniżej znajdziesz zarys podróży - skontaktuj się z nami , abyśmy pomogli Ci przygotować podróż, która spełni Twoje oczekiwania.

Dla kogo

Dla miłośników parków narodowych, olbrzymich wolnych przestrzeni, fanów podróży samochodem. Wyjazd do USA będzie dobry zarówno dla grupy przyjaciół jak i dla rodziny z dziećmi, chociaż w przypadku wycieczki z dziećmi warto jest ustalić trasę tak, aby nie spędzać zbyt dużo czasu w samochodzie.

Kiedy

Roadtrip po USA najlepiej jest planować na wiosnęj (marzec - maj) lub jesień (sierpień - listopad). Latem jest bardzo gorąco i są tłumy turystów - Amerykanie podróżują głównie w okresie letnich wakacji. Osoby planujące trekking w Górach Skalistych powinny wziąć pod uwagę, że wiosna przychodzi późno, zima zaczyna się szybko.

Standard

Za $1500 na osobę (zakładając wyjazd dwóch osób) można wynająć samochód i zatankować do niego benzynę, wykupić noclegi w tańszych noclegach przy drodze oraz się wyżywić w przydrożnych restauracjach. Bilet lotniczy (ok 2000 - 2500 zł nie jest wliczony). Osoby wymagające hotelowego standardu oraz wysokiej klasy restauracji muszą przygotować się na wydatek ok $2500 na osobę.
Wielki Kanion - South Rim

Wielki Kanion – South Rim

Wynajem samochodu


Wypożyczenie samochodu to z pewnością najbardziej opłacalna i najbardziej atrakcyjna opcja.
Wynajem samochodu klasy kompakt na dobę to ok. $45 – 50 (z ubezpieczeniem), zakładając wypożyczenie i oddanie auta w tym samym miejscu.
Przede wszystkim polecamy te tereny, gdzie są parki narodowe i zieleń – jazda przez tereny pustynne, których na zachodzie nie brakuje, może wydawać się fascynująca, ale po trzech godzinach marzy się jedynie o zmianie krajobrazu.
Dzienny czas jazdy to ok 4 – 5 godzin, maksymalnie 7, żeby został czas na zwiedzanie.

Trasa

Zakładając przylot do San Francisco, proponujemy wypożyczenie tam samochodu na około 12 dni i skierowanie się na wschód.
Przejazd w stronę Las Vegas przez Yosemite National Park, gdzie warto spędzić około dwóch dni, a następnie przejechać Death Valley National Park.
Następnie kierunek można obrać na Wielki Kanion. Jednego dnia można udać się na North Rim, mniej turystyczne i mniej znane miejsce w Grand Canyon National Park, a drugiego dnia przejechać nad South Rim. Z Wielkiego Kanionu warto zboczyć do Sedony, małego klimatycznego miasteczka niedaleko Farmington, znanego z niesamowitych, czerwonych formacji skalnych. Po relaksie w Sedonie jedziemy do pustynnego miasta, Las Vegas, na całonocną imprezę oraz ewentualny wypoczynek, chociaż osoby nie zainteresowane kasynami niewiele rozrywek znajdą w Vegas, poza basenowymi imprezami na dachach hoteli.
Następnie krótka wizyta w Los Angeles, skąd drogą nr 1 wzdłuż oceanu jedziemy w stronę San Francisco, albo przez Sequoia National Park do Kings Canyon National Park do Kings Canyon. Park sekwoi jest słynny dzięki gigantycznym dzrewom, z najbardziej znanym drzewem, w którego pniu jest przejazd dla samochodów. .
Wybierając tę trasę koniecznie trzeba przejechać przez Kings Canyon Scenic Byway o długości 80 km.
Dalej na wysokości San Francisco Bay warto odbić w stronę San Jose i Doliny Krzemowej i dojechać do SF wzdłuż zatoki drogą 101.

Las Vegas nocą

Las Vegas nocą

Zwiedzanie

Poza parkami narodowymi warto spędzić chwilę czasu w miastach – Los Angeles nie jest, wbrew pozorom, warte dłuższej wizyty, ale z pewnością warto będzie spędzić kilka dni w San Francisco oraz, jeśli interesują Cię nowoczesne technologie i słynne garaże, to warto pojeździć kilka godzin po Dolinie Krzemowej, od siedziby jednej korporacji do drugiej.
Na zwiedzanie Wielkiego Kaniony warto zaplanować co najmniej dwa dni – jeden dzień na część północną, gdzie można wejść na niedawno otwarty Skywalk i spojrzeć w przepaść przez szklaną podłogę, a drugi dzień na część południową, dużo częściej odwiedzaną przez turystów. Oprócz spaceru wzdłuż Kanionu można udać się na przelot helikopterem nad jego krawędziami.
Zwiedzanie Death Valley inaczej niz samochodu będzie trudne ze względu na surowy klimat, ale już w Yosemite można udać się na spacery, zwiedzając najbardziej znane miejsca – Tunnel View, Bridalveil Fall, Yosemite Falls, Mariposa Grove i Glacier Point z niesamowitym zachodem słońca. Nocleg warto zaplanować w samym parku lub niedaleko wejścia.

Widok na San Francisco

Widok na San Francisco

Relaks

Miłośnicy plażowania i odpoczynku mogą rozważyć kilkudniowy relaks na jednej z kalifornijskich plaż. Miejsc do wyboru w zależności od preferencji oraz budżetu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedne z najpopularniejszych plaż to Crystal Cove State Park, Catalina Island, i Santa Monica.

Plaże Kaliforni

Plaże Kaliforni

Nie masz czasu zająć się przygotowaniem takiego wyjazdu? Zrobimy to za Ciebie!

Interesujące? Podziel się!

  • Sandra Handziuk

    świetny post! czytając go nie mogę się już doczekać mojej wycieczki Mozaika USA, którą ostatnio wykupiłam w Konsorcjum i gdzie zwiedzę całe zachodnie wybrzeże.. w końcu jedno z moich marzeń zostanie spełnione! teraz tylko pozostaje czekać…