USA samochodem w dwa tygodnie – Nowy Jork i Floryda

Autor: w Inspiracje, USA

USA samochodem w dwa tygodnie – Nowy Jork i Floryda
Mając około dwóch - trzech tygodni na Wschodnim Wybrzeżu USA warto podzielić wyjazd na dwie części - najpierw zwiedzić Nowy Jork i udać się do Niagary, a opcjonalnie pojechać nawet do Chicago, a potem wrócić przez Waszyngton i po oddaniu samochodu w Nowym Jorku polecieć do Miami i spędzić tam około tygodnia do 10 dni. Poniżej znajdziesz zarys podróży - skontaktuj się z nami , abyśmy pomogli Ci przygotować podróż, która spełni Twoje oczekiwania.

Dla kogo

Dla miłośników parków narodowych, olbrzymich wolnych przestrzeni, fanów podróży samochodem. Wyjazd do USA będzie dobry zarówno dla grupy przyjaciół jak i dla rodziny z dziećmi, chociaż w przypadku wycieczki z dziećmi warto jest ustalić trasę tak, aby nie spędzać zbyt dużo czasu w samochodzie. Szczególnie w okolicy Florydy atrakcji dla dzieci nie zabraknie.

Kiedy

Roadtrip po USA najlepiej jest planować na wiosnę (marzec - maj) lub jesień (sierpień - listopad). Latem jest bardzo gorąco i są tłumy turystów - Amerykanie podróżują głównie w okresie letnich wakacji. Florydę lepiej omijać od maja do pażdziernika - jest wilgotno, strasznie gorąco i często pada. Zima jest dużo lepszym okresem na przyjazd do tej części Stanów.

Standard

Za ok. $1800 na osobę (zakładając wyjazd dwóch osób) można wynająć samochód i zatankować do niego benzynę, wykupić noclegi w tańszych noclegach przy drodze oraz jeść w niedrogich restauracjach. Bilet lotniczy (ok 2000 - 2500 zł nie jest wliczony). Osoby wymagające hotelowego standardu oraz wysokiej klasy restauracji muszą przygotować się na wydatek ok $2500 na osobę. Warto pamiętać, że Floryda nie należy do tanich destynacji

Wynajem samochodu


Wypożyczenie samochodu to z pewnością najbardziej opłacalna i najbardziej atrakcyjna opcja.
Wynajem samochodu klasy kompakt na dobę to ok. $45 – 50 (z ubezpieczeniem), zakładając wypożyczenie i oddanie auta w tym samym miejscu.
Przede wszystkim polecamy te tereny, gdzie są parki narodowe i zieleń – jazda przez tereny pustynne, których na zachodzie nie brakuje, może wydawać się fascynująca, ale po trzech godzinach marzy się jedynie o zmianie krajobrazu.
Dzienny czas jazdy to ok 4 – 5 godzin, maksymalnie 7, żeby został czas na zwiedzanie.

Nowy Jork 3 – 4 dni

Zwiedzanie głównych atrakcji Nowego Jorku – Statuy Wolności, Manhattanu, Central Parku oraz okolicznych dzielnic – SoHo, Chinatown czy Brooklynu i Harlemu zajmie około 3 do 4 dni, i warto tyle czasu sobie zarezerwować na zwiedzanie miasta, chociaż więcej czasu też się da zagospodarować bez problemu.

Nowy Jork - Most Brookliński

Nowy Jork – Most Brookliński

Niagara – ok 2 dni

W Niagara warto spędzić więcej niż jeden dzień – może to być na przykład po południe w dniu przyjazdu oraz cały następny dzień. Warto zwiedzić wodospady także od strony kanadyjskiej, ale trzeba pamiętać, że bezwizowy wjazd do Kanady odbywa się tylko na podstawie paszportu biometrycznego.
Po stronie kanadyjskiej warto wykupić warto wykupić Adventure Pass i odwiedzić wszystkie 4 atrakcje, czyli:
Journey behind the falls. MAID of the MIST, Niagara’s Fury i White Water Walk. Całość zajmie akurat jeden dzień:

Chicago ok 3 dni

Chicago, tętniąca życiem metropolia nad jeziorem Michigan w stanie Illinois to trzecie co do wielkości miasto USA. Jeden z głównych węzłów komunikacyjnych, główny zespół portowy Wielkich Jezior oraz największy węzeł kolejowy na półkuli zachodniej, gdzie w ciągu doby jest odprawiane około 1500 pociągów.
Niegdyś każda droga prowadziła do Rzymu, dziś w USA wszystkie pociągi prowadzą do Chicago. To także największe na świecie skupisko Polonii – miasto, w którym ćwierć miliona ludzi mówi na co dzień po polsku. Główne atrakcje miasta to The Loop – historyczne centrum miasta, Sears Tower i the Magnificent Mile – Mekka miłośników zakupów.

Linia brzegowa Chicago

Linia brzegowa Chicago

Floryda – około tygodnia

Na Florydzie oprócz relaksu na plaży również warto wynająć samochód, bo odległości są duże. Z pewnością warto udać się do Space Center na Cape Canaveral oraz do pobliskiego Disneylandu. Ta część Florydy jest dość oddalona od Miami Beach, więc warto spędzić kilka dni zwiedzając centrum półwyspu, a potem przenieść się na południe. Na południu warto przejechać się do Parku Narodowego Everglades oraz zrobić sobie wycieczkę aż do Key West, jadąc drogą z widokiem na ocean z obu stron.

Plaże Florydy

Plaże Florydy


Nie masz czasu zająć się przygotowaniem takiego wyjazdu? Zrobimy to za Ciebie!

Interesujące? Podziel się!

  • n

    na zdjęciu znajduje się nie most brooklynski, ale Whitestone Bridge 🙂
    pozdrawiam