Inspiracje

Trzy tygodnie w Indonezji

Autor: w Azja, Gdzie na wakacje, Indonezja

Trzy tygodnie w Indonezji

W ciągu trzech tygodni możesz odwiedzić kilka indonezyjskich wysp. Kilka dni warto spędzić na Jawie, podziwiając dawne hinduistyczne świątynie, wspiąć się na wulkan Bromo, a następnie polecieć na Bali, zwiedzić Ubud i posnorklować u wybrzeże Menjangan. Popłyń też w rejs na wyspy Komodo, aby przywitać się z tamtejszymi smokami.
Jeśli gwarna, turystyczna atmosfera Bali to nie jest to, co lubisz, to kilka dni można spędzić na relaksie na pobliskiej wyspie Gili Meno, gdzie jest równie pięknie, a wciąż nieco mniej turystycznie.

Więcej

Korea Południowa w dwa tygodnie

Autor: w Azja, Korea

Korea Południowa w dwa tygodnie

Korea Południowa, niewielki kraj pomiędzy Chinami a Wyspami Japońskimi nie należy jeszcze do miejsc często odwiedzanych przez Polaków, a szkoda. Koreańskie krajobrazy są zniewalające, a lokalna tradycja i kultura liczące sobie pięć tysięcy lat, umiejscowiona na tle fascynujących nowoczesnych miasta, które nigdy nie zasypiają.

Więcej

Dwa tygodnie na Dominikanie

Autor: w Gdzie na wakacje, Inspiracje, Karaiby, Kuba

Dwa tygodnie na Dominikanie

Dominikana kojarzy się z rajskimi plażami, świetną pogodą i niestety również wakacjami all-inclusive. Na szczęście nie trzeba koniecznie tam jechać z wycieczką, można po prostu wykupić lot czarterowy albo połączenie z przesiadką i spędzić wspaniałe dwa tygodnie nie tylko na plaży, ale też na odkrywaniu karaibskiej kultury i lokalnych zwyczajów.
Dominikana to jeden z największych krajów na Karaibach, nie zabraknie tam atrakcji, zarówno tych związanych z piaskiem i słońcem, jak i zieloną dżunglą i wodą niezależnie od tego, czy spędzisz tam tydzień, czy miesiąc.

Więcej

Kuba w dwa tygodnie

Autor: w Kuba

Kuba w dwa tygodnie

Karaibski klimat, niesamowicie przyjaźni ludzie, piękna przyroda, stare samochody i cudowna muzyka.
A to wszystko w niewielkim, wyspiarskim państwie, po którym łatwo jest podróżować.
Gorącą atmosferę Karaibów czuć tu na każdym kroku, zarówno chodząc po starej Hawanie, jak opalając się na jednej z rajskich plaż.
Nie brakuje tu atrakcji dla miłośników jazdy konnej, długich wędrówek czy osób, które lubią poznawać obce kultury i prowadzić długie rozmowy z mieszkańcami.

Więcej

Izrael w 10 – 14 dni

Autor: w Inspiracje, Izrael

Izrael w 10 – 14 dni

Izrael rozbudza wyobraźnię i zmusza do myślenia każdego turystę. Jerozolima – święte miasto trzech religii, które koegzystują tutaj mimo, że nie ich wyznawcy nie darzą się sympatią. To miasto Chrystusa, pełne miejsc historycznych i kościołów wszelkich odłamów chrześcijaństwa, miasto Mahometa, z którego wstąpił do nieba i miasto biblijne, które Bóg obiecał potomkom Abrahama.
Izrael to jednak też fascynujący Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym, gdzie Azja spotyka Europę i Afrykę, pustynia z beduińskimi osiedlami, Morze Martwe, arabskie miasteczka oraz Ejlat – plażowy kurort nad Morzem Czerwonym.Z drugiej strony Izrael to też fascynujący Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym, gdzie Azja spotyka Europę i Afrykę, pustynia z beduińskimi osiedlami, Morze Martwe oraz Ejlat – plażowy kurort nad Morzem Czerwonym.

Więcej

Chiny w dwa tygodnie – klasyczna trasa

Autor: w Chiny, Gdzie na wakacje, Inspiracje

Chiny w dwa tygodnie – klasyczna trasa

Proponujemy klasyczną trasę po głównych chińskich metropoliach i otaczających je mniejszych miejscowościach, idealną dla osób pierwszy raz odwiedzających Chiny. Nie zabraknie okazji, żeby zaznajomić się z chińską współczesną cywilizacją i dawną kulturą, oraz rozsmakowanie się w fenomenalnej regionalnej kuchni Chin.
Poruszanie się szybkimi pociągami nie przysporzy kłopotów, w dużych miastach komunikacja po angielsku też w większości przypadków nie będzie problemem.

Więcej

Wietnam w trzy tygodnie

Autor: w Azja, Gdzie na wakacje, Inspiracje, Wietnam

Wietnam w trzy tygodnie

Wietnam to słynne tarasy ryżowe i górskie plemiona na północy kraju, formacje krasowe zatoki Ha Long i Ninh Binh w okolicach Hanoi, przepiękne plaże i historyczne miasta w centrum i wyspy oraz Delta Mekongu na południu.
Nie można zapomnieć także historii najnowszej – pozostałości po wojnie spotyka się na każdym kroku w kraju Wujka Ho.

Mając trzy tygodnie można pokusić się o przemierzenie kraju z północy na południe, odwiedzając jego największe atrakcje

Więcej

Borneo w dwa tygodnie

Autor: w Azja, Gdzie na wakacje, Malezja

Borneo w dwa tygodnie

Borneo słynie z idealnych miejsc do nurkowania i przepięknych resortów, ale to lokalna fauna i flora przede wszystkim przyciągają odwiedzających.
Tutaj są najlepsze rezerwaty zagrożonych gatunków: orangutanów i nosaczy, ale także niedźwiedzi malezyjskich i żółwi.
Miłośnicy poznawania kultury mogą podróżować łodziami po rzekach oraz zatrzymywać się w tradycyjnych chatach na palach w nadrzecznych wioskach i eksplorować otaczającą je dżunglę.

Więcej

3 tygodnie w Indiach – centrum Indii i plaże Goa

Autor: w Indie, Inspiracje

3 tygodnie w Indiach – centrum Indii i plaże Goa

Plan pobytu na trzy tygodnie w Indiach. Trasa prowadzi przez najbardziej mistyczne miejsca Indii, bardzo mocno powiązane z trzema wielkimi religiami regionu: hinduizmem, buddyzmem i islamem, gdzie można dotknąć zarówno dawnej indyjskiej kultury jak i zobaczyć życie współczesnych Hindusów.
Na zakończenie – kilka dni na plażach Goa aby odpocząć po zwiedzaniu centrum kraju, które na pewno będzie bardzo intensywne.

Więcej

Dwa tygodnie w Indiach – Złoty Trójkąt

Autor: w Indie, Inspiracje

Dwa tygodnie w Indiach – Złoty Trójkąt

Zobacz, jak spędzić dwa tygodnie w jednym z najbardziej znanych regionów niesamowitych Indii!

Więcej

Trzy tygodnie w Azji – Tajlandia, Kambodża, Wietnam

Autor: w Inspiracje, Kambodża, Tajlandia, Wietnam

Trzy tygodnie w Azji – Tajlandia, Kambodża, Wietnam

Skarby dawnych cywilizacji oraz cuda natury z serca Azji Południowo – Wschodniej. Trzy kraje, trzy różne kultury, inna architektura i przyroda. Wyjazd dla pasjonatów zwiedzania i poznawania nowego.

Więcej

14 dni na Filipinach

Autor: w Filipiny, Inspiracje

14 dni na Filipinach

Jedne z najpiękniejszych miejsc Filipin w 10 dni. Na Filipiny jedzie się podziwiać przyrodę – nie warto zostawać w miastach, a szczególnie w Manili, ale morza, wyspy oraz dżungle Filipin pozostawią niezatarte wspomnienia w każdym miłośniku przyrody.

Więcej

Dwa tygodnie w Australii

Autor: w Australia, Inspiracje

Dwa tygodnie w Australii

Australia z trzech różnych stron – nowoczesne miasta, niesamowity ocean i Wielka Rafa Koralowa, oraz wspaniała przyroda otaczająca świętą górę Aborygenów. Dojazd do Australii nie jest prosty, ale nikt, kto się tam wybierze, nie będzie rozczarowany.

Więcej

3 tygodnie w Australii – Wschodnie Wybrzeże

Autor: w Australia, Inspiracje

3 tygodnie w Australii – Wschodnie Wybrzeże

Australia zachwyca dziką przyrodą, przepięknymi plażami i fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Co prawda leży niemal na końcu świata i dojazd tam nie jest prosty, ale Antypody są bezpieczne, fascynujące kulturowo i przepiękne.

Więcej

Sri Lanka w 14 dni

Autor: w Inspiracje, Sri Lanka

Sri Lanka w 14 dni

Sri Lanka to przepiękne plaże, ruiny dawnych cywilizacji, parki narodowe po których wałęsają się stada słoni, ciągnące się kilometrami plantacje cejlońskiej herbaty – a do tego świetne jedzenie, przyjaźni ludzie i niskie ceny. Czego chcieć więcej?
Zobacz, jak spędzić dwa tygodnie na Sri Lance

Więcej

14 dni w Patagonii

Autor: w Argentyna, Chile, Inspiracje

14 dni w Patagonii

Patagonia jest jednym z najpiękniejszych zakątków świata, z jednymi z najbardziej znanych i bardzo często odwiedzanych przez turystów cudów natury, jak chociażby Torres del Paine, ale spora jej część wciąż pozostaje mocno odizolowana od głównych szlaków turystycznych. Zobacz, jak możesz zaplanować dwa tygodnie w Patagonii!

Więcej

USA samochodem w dwa tygodnie – Zachodnie Wybrzeże

Autor: w Inspiracje, USA

USA samochodem w dwa tygodnie – Zachodnie Wybrzeże

Marzy Ci się poznanie amerykańskiej przyrody i wielkich miast, ale nie masz długiego urlopu? W dwa tygodnie można przejechać wypożyczonym samochodem sporą część Zachodniego Wybrzeża, zwiedzić Wielki Kanion oraz Yosemite, a także odwiedzić Las Vegas i San Francisco.

Więcej

USA samochodem w dwa tygodnie – Nowy Jork i Floryda

Autor: w Inspiracje, USA

USA samochodem w dwa tygodnie – Nowy Jork i Floryda

Mając około dwóch – trzech tygodni na Wschodnim Wybrzeżu USA warto podzielić wyjazd na dwie części – najpierw zwiedzić Nowy Jork i udać się do Niagary, a opcjonalnie pojechać nawet do Chicago, a potem wrócić przez Waszyngton i po oddaniu samochodu w Nowym Jorku polecieć do Miami i spędzić tam około tygodnia do 10 dni.

Więcej

Tajlandia i Kambodża w trzy tygodnie

Autor: w Inspiracje, Kambodża, Tajlandia

Tajlandia i Kambodża w trzy tygodnie

Plan na niezapomniane trzy tygodnie w Azji dla osób, które chcą wygrzać się pod palmami na pięknej plaży i zapoznać z egzotyczną kulturą w czasie, gdy w Polsce panuje zima.

Więcej

Dwa tygodnie w Japonii

Autor: w Inspiracje, Japonia

Dwa tygodnie w Japonii

Podczas pierwszego pobytu w Japonii warto zwiedzić okolice Kanto – czyli zobaczyć Tokio i współczesną Japonię, oraz Kansai, kolebkę kultury japońskiej, z dawnymi stolicami – Kioto i Narą.

Więcej