Inspiracje

Ameryka Środkowa – Panama i Kostaryka w 2 tygodnie

Autor: w Ameryka Środkowa, Kostaryka, Panama

Ameryka Środkowa – Panama i Kostaryka w 2 tygodnie

Ameryka Środowa to region niesamowicie zróżnicowany, oszałamiająco bogaty przyrodniczo – olbrzymie tereny lasów deszczowych, wulkany i górskie szczyty, rzeki o szybkim nurcie ale też karaibskie wyspy gdzie życie płynie swoim tempem – w kilka tygodni możesz tu zobaczyć kompletnie różne światy, spędzić pełne przygód i adrenaliny wakacje a na koniec opalić się na karaibskiej plaży.

Więcej

Karaiby cz. 2 – Dominika, Barbados, Trynidad i Tobago

Autor: w Karaiby

Karaiby cz. 2 – Dominika, Barbados, Trynidad i Tobago

Barbados – 5 – 7 dni Barbados może być Twoim punktem startowym do podróży po Karaibach – możesz dolecieć tu na przykład z Panamy, ale może to być także kontynuacja Twojej podróży z Jamajki przez Antiguę Pobyt na Barbadosie możesz podzielić na dwie części- najpierw surfing i plażowanie w okolicy Bathshebam a potem klika dni w okolicy Bridgetown. Wyspa jest malutka, mało gdzie jedzie się dłużej niż godzinę. Barbados – Batsheba 3 – 4 dni Surfing i plażowanie na Soup Bowl – plaża Bathsheba jest piękna, mało zatłoczona, a przy tym to...

Więcej

Oceania – wakacje na Fidżi, Samoa i Tonga

Autor: w Fidżi, Oceania, Samoa, Tonga

Oceania – wakacje na Fidżi,  Samoa i Tonga

Śnią Ci się wakacje w Oceanii? Rajskie plaże, ocean z oszałamiająco błękitną wodą, szumiące palmy i idealna pogoda…
Oceania to dla wielu jedno z największych podróżniczych marzeń i choć nie jest łatwo się tu dostać, to widoki, plaże ale też możliwość niesamowitych przygód i poznania fantastycznych osób rekompensują trudy podróży.

Więcej

Peru w trzy tygodnie

Autor: w Inspiracje, Peru

Peru w trzy tygodnie

Wejście na Machu Picchu marzy się chyba każdemu podróżnikowi, a Peru ma przecież do zaoferowania o wiele, wiele więcej niż tylko Inka Trail i samo miasto Inków.
Andy z ośnieżonymi szczytami i przepastnymi dolinami, wulkany przy Arequipa dżungla nad Amazonką czy jezioro Titicaca – to wszystko czeka na Ciebie w Peru, gdzie ludzie są przyjaźni i niemal na każdym kroku możesz pogłaskać lamę!

Więcej

Dwa tygodnie w Kanadzie – wyjazd z Toronto

Autor: w Inspiracje, Kanada

Dwa tygodnie w Kanadzie – wyjazd z Toronto

Wschodnie Wybrzeże Kanady w dwa tygodnie Podróż po Kanadzie zaczniesz w Toronto – bez problemu dolecisz tu z Polski i udasz się na wschód, w kierunku Nowej Szkocji i Wyspy Księcia Edwarda. Trasa jest przepiękna przyrodniczo, jest też sporo bardzo ładnych miasteczek oraz kilka większych miast. W zależności od tego, ile czasu przeznaczysz na wyjazd do Kanady, możesz zrobić pętlę i wrócić samochodem do Toronto albo oddać auto w Halifaksie i wrócić samolotem do Toronto. Przejazdy zajmą Ci po 5 – 6 godzin dziennie, ale będzie sporo dni, kiedy nie będziesz...

Więcej

Północna Kanada w trzy tygodnie – Jukon i Góry Skaliste

Autor: w Inspiracje, Kanada

Północna Kanada w trzy tygodnie – Jukon i Góry Skaliste

Północna Kanada – Góry Skaliste w okolicach Kanady oraz Jukon na granicy z Alaską to jedne z najpiękniejszych miejsc na ziemi, raj dla miłośników wysokich gór i trekkingu – możesz spędzić tygodnie na kanadyjskich szlakach trekkingowych. Przyroda zapiera dech w piersiach, oprócz ośnieżonych szczytów zobaczysz lodowce, wodospady i doliny, ale też gorące źródła i niesamowicie bogatą faunę. Może nawet spotkasz niedźwiedzia grizzly!
Na taki wyjazd warto przeznaczyć trzy tygodnie, ale jeśli masz mniej czasu, to możesz wybrać tylko jeden region.

Więcej

Karaiby – Jamajka, Antigua i Barbuda, Santa Lucia

Autor: w Inspiracje, Jamajka, Karaiby

Karaiby – Jamajka, Antigua i Barbuda, Santa Lucia

Marzy Ci się podróż na Karaiby? Palmy, słońce, kąpiel w wodospadzie w upalny dzień? Piękne, kolonialne miasteczka, zapach tropikalnych kwiatów i rewelacyjna kuchnia?
A może wolisz trekking po tropikalnej dżungli, wspinaczkę na szczyt góry lub wulkanu, jazdę jeepem czy zip line w lesie tropikalnym?
Może jesteś miłośnikiem sportów wodnych – nurkowanie, surfing, kite surfing, snorekelling – na Karaibach znajdziesz świetne warunki.
Jeśli zaś interesują Cię miasteczka, codzienne życie ludzi, architektura i historia – też będziesz zachwycony karaibskim klimatem.
Przedstawiamy orientacyjny plan na około 3 tygodnie po Karaibach – Island Hopping po 7 krajach, ale ich liczba może być większa lub mniejsza, w zależności od tego, jak lubisz podróżować.

Więcej

Wyjazd do Norwegii: 2 – 3 tygodnie na fiordach

Autor: w Norwegia

Wyjazd do Norwegii: 2 – 3 tygodnie na fiordach

Na zachodnim wybrzeżu Norwegii jest prawie 1200 fiordów, a podczas tej podróży zobaczysz najpiękniejsze z nich, w tym Lysefjord i Geirangerfjord. Możesz odkrywać je pieszo, rowerem czy kajakiem, w zależności od tego, co lubisz najbardziej.
Przejedziesz przez małe wioski nad fiordami i tętniące życiem miasta – Oslo, Bergen, Ålesund i Trondheim.
Zwiedzisz fantastyczne parki narodowe, przejdziesz szlakami trekkingowymi Trolltunga oraz Besseggen, zobaczysz renifery i woły piżmowe i popłyniesz labiryntem przybrzeżnych wód i fiordów zachodniej Norwegii.

Więcej

Islandia w dwa tygodnie

Autor: w Islandia

Islandia w dwa tygodnie

Islandia to kraina Wikingów, kraj gejzerów, gorących źródeł, czarnych, wulkanicznych skał i plaż, pełen surowego, ale niezaprzeczalnego piękna jest fantastycznym miejscem na rodzinną, wakacyjną wyprawę na jeden lub dwa tygodnie.
Islandia to kraina kontrastów, lodu i ognia, ciemnych zim i lata, kiedy słonce prawie nie zachodzi. Jeśli zmarzniesz w zimnym powietrzu lub w lodowej jaskini to ogrzejesz się w gorących źródłach. Znajdziesz tu pokryte trawą domki i stada owiec oraz olbrzymie, surowe góry i lodowce, jeszcze dymiące kratery wulkanów i tryskające z wnętrza ziemi gejzery.

Więcej

Islandia w weekend – Zorza Polarna

Autor: w Islandia

Islandia w weekend – Zorza Polarna

Aurora borealis, czyli zorza polarna, jest naturalnym świetlnym zjawiskiem, które obserwować można głównie za kołem podbiegunowym. Magiczna gra świateł na nocnym niebie jest widokiem, które każdy podróżnik prędzej czy później powinien dodać do swojej listy rzeczy „do zobaczenia”
Jeśli decydujesz się na oglądanie Zorzy na Islandii, to poleć tam na przedłużony weekend i przejedź samochodem przez słynne Golden Circle albo spędź dzień w gorących źródłach pod Rejkiawikiem.

Więcej

USA Samochodem – Centralne Stany Zjednoczone – z San Francisco do Chicago

Autor: w Ameryka Północna, Inspiracje, USA

USA Samochodem – Centralne Stany Zjednoczone – z San Francisco do Chicago

Trasę przez centralne stany zaczniesz w fascynującym San Francisco, następnie, przed trasą na północ odwiedzisz South Lake Tahoe z rewelacyjną trasą dookoła jeziora a potem przejedziesz bezdroża Nevady oraz Montany, by kilka dni spędzić w Yellowstone, najstarszym i najbardziej znanym amerykańskim parku narodowym.
Dalsza trasa przez centrum USA poprowadzi Cię przez Bandlands i Black Hills, dawne tereny Indian, oraz tereny dawnego Dzikiego Zachodu i olbrzymie prerie Dakoty.
Na koniec czeka Cię Minneapolis i Wielkie Jeziora, zanim zakończysz podróż w Chicago.
Nie jest to krótka droga, tu dobrze mieć minimum trzy tygodnie, bo odległości są duże, ale miejsca, które zobaczysz, są warte tego czasu.

Więcej

USA Samochodem – Zachodnie Wybrzeże w trzy tygodnie

Autor: w Ameryka Północna, Inspiracje, USA

USA Samochodem – Zachodnie Wybrzeże w trzy tygodnie

Trasa przez Zachodnie Wybrzeże Ameryki to przejazd przez najsłynniejsze parki narodowe – Wielki Kanion, Yosemite, Kanion Antylopy – ale też te mniej znane jak Escalante, Arches czy Canyonlands – fantastyczne formacje skalne i pustynne krajobrazy.
Przejedziesz też przez winnice Kalifornii oraz słynną Highway 1 wzdłuż oceanu przez Big Sur aż do Los Angeles, gdzie na koniec spędzisz kilka dni na plaży.
Nie jest to krótka droga, tu dobrze mieć minimum trzy tygodnie, bo odległości są duże, ale miejsca, które zobaczysz, są warte tego czasu.

Więcej

Nowa Zelandia samochodem – Wyspa Północna

Autor: w Inspiracje, Nowa Zelandia, Nowa Zelandia

Nowa Zelandia samochodem – Wyspa Północna

Wyspa Północna – North island – w tydzień lub dwa tygodnie Na zwiedzanie Wyspy Północnej – North Island – możesz poświęcić od tygodnia do dwóch. Obejrzyj poniższą trasę przejazdu przez Wyspę Północną Nowej Zelandii zaczynamy w stolicy kraju – Wellington – i jedziemy na północ kończąc w Auckland, ale jeśli rozpoczynasz podróż w Auckland, to trasa będzie w drugą stronę. Wyspa Północna, podobnie jak Południowa, nie jest olbrzymia, więc trasa nie będzie długa, chociaż drogi często są kręte i jedzie się wolno. Dziennie...

Więcej

Nowa Zelandia samochodem – Wyspa Południowa

Autor: w Inspiracje, Nowa Zelandia

Nowa Zelandia samochodem – Wyspa Południowa

Nowa Zelandia, kraj przez rdzennych mieszkańców – Maorysów – nazywany Aotearoa, czyli Kraina Długich Białych Obłoków to jedno z najbardziej urzekających miejsc na ziemi. Przyroda, niezniszczona dzięki dużej izolacji wyspy oraz rozwadze jej mieszkańców, jest niesamowicie zróżnicowana, a dzięki niewielkim rozmiarom obie wyspy nie są trudne do eksploracji.
Podróżując po Nowej Zelandii w ciągu jednego dnia możesz zobaczyć majestatyczne góry, surowe pustynie i lodowce oraz gorące źródła, a następnego dnia możesz grzać się na piaszczystej plaży.
Nowa Zelandia to też stada owiec, plantacje owoców kiwi i ptaki kiwi poukrywane w gęstym buszu, winnice i duże, kosmopolityczne miasta.
Turystów było tu niewielu aż do przybycia Petera Jacksona i nagrania Władcy Pierścieni – dopiero w latach 90. XX wieku Nową Zelandię masowo zaczęli odwiedzać turyści, zachwycając się spektakularnymi widokami ale także serdecznością i przyjaznością jej mieszkańców.

Nową Zelandię najlepiej odkrywać samochodem lub kamperem, w ciągu dwóch tygodni możesz odwiedzić obie główne wyspy – Północną, ze stolicą w Auckland i Południową z niesamowitym, dramatycznym krajobrazem, fjordami i lodowcami, górami i jeziorami.
Zapraszamy w podróż po Nowej Zelandii!

Więcej

USA Samochodem – Południowe Stany Zjednoczone – z Atlanty do San Diego w dwa tygodnie

Autor: w Ameryka Północna, Inspiracje, USA

USA Samochodem – Południowe Stany Zjednoczone – z Atlanty do San Diego w dwa tygodnie

Usiądź wygodnie, chwyć kierownicę i zrelaksuj się jeśli wybrałeś trasę przez Południowe Stany Zjednoczone – przejedziesz niemal cały kontynent! Szybko zaadaptujesz się do spokojnego tempa życia Południa włócząc się krętymi uliczkami w Georgii, pijąc piwo w saloonie w Tombstone czy relaksując się na plaży Teksasu.
Proponujemy Ci trasę o długości niemal 4000 km, z początkiem w Atlancie, nieformalnej stolicy „Nowego Południa” – mieście gościnnym i przyjaznym. Przejedziesz przez Alabamę i miasta o bardzo południowym kolorycie – Montgomery oraz Mobile – i wjedziesz do Mississippi, po czym meandrując wzdłuż rzeki Mississippi i podziwiając dawne plantacje odwiedzisz Nowy Orelan, perłę regionu z genialnym jedzeniem, unikalną architekturą ale przed wszystkim – z muzyką. Dalej nasza trasa prowadzi przez bayou Luizjany w delcie Mississippi oraz największe bagna Ameryki aby wreszcie dojechać do Teksasu, gdzie będzie chwila oddechu na pływanie w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej. W Teksasie odwiedzimy stolicę – Austin, oraz pobliskie, śliczne San Antonio przed długą drogą do El Paso. Możesz wybrać trasę wzdłuż granicy z Meksykiem, podążając za meandrami Rio Grande. Dalej czeka na nas Stan Nowy Meksyk – tu warto zahaczyć o White Sands National Monument – słoneczna Arizona – przejedziemy przez opuszczone ghost towns oraz Tombstone i Bisbee. Po wizycie w Tucson wjedziemy do Kalifornii by przed wylotem spędzić kilka dni na plażach San Diego.

Więcej

USA samochodem – Yellowstone i północne parki narodowe – z Denver do San Francisco

Autor: w Ameryka Północna, Inspiracje, USA

USA samochodem – Yellowstone i północne parki narodowe – z Denver do San Francisco

Przejazd przez parki narodowe amerykańskiej północy to jedna z najlepszych tras, jakie można sobie wymarzyć w USA – „The Ultimate Roadtrip”. Nie jest to krótka droga, tu dobrze mieć minimum trzy, a nawet cztery tygodnie, bo odległości są niebotyczne, ale widoki też są niezapomniane.
Yellowstone, Grand Teton I Glacier National Park leżą niemal dosłownie na końcu świata, więc dostać się tam nie jest łatwo ale parki te olśniewają pięknem przyrody, bogactwem zwierzyny a przy tym każdy z nich wyróżnia się czymś innym. Yellowstone pyszni się gejzerami, Grand Teton to fantastyczne pasmo górskie Teton Range a Glacier to spektakularne górskie przełęcze. Trasa pomiędzy parkami to olbrzymie przestrzenie Wielkich Równin, dawne tereny łowieckie Indian.

Więcej

USA Samochodem – Trasa wzdłuż Wschodniego Wybrzeża

Autor: w Ameryka Północna, Inspiracje, USA

USA Samochodem – Trasa wzdłuż Wschodniego Wybrzeża

Trasa Atlantycka to trasa po śladach brytyjskich kolonizatorów – pierwsi osadnicy musieli opanować poruszanie się po zatoczkach, ujarzmić rzeki wypływające z Appalachów i nauczyć się żyć w rytmie pływów. Miasta – porty powstawały w ujściach rzek oraz wzdłuż wybrzeża – niemal każde duże miasto wschodniego wybrzeża powstało przy wodzie, więc nasza trasa też rzadko będzie oddalać się od wody.
Zabierzemy Was od Nowego Jorku przez Filadelfię – kolebkę amerykańskiej niepodległości – oraz Baltimore, dawne miasteczko rybackie i dalej na południe.
Zobaczycie piękne trasy Virginii oraz plantacje i pola tabaki rolniczej Karoliny Północnej. Dalej wzdłuż wybrzeża pojedziesz przez Karolinę Południową i Georgię z postojami w klimatycznych miasteczkach oraz na pół zapomnianych, sennych miejscowościach.
Jeśli masz więcej czasu, zajedziesz na Florydę przez St Augustine – najstarszą amerykańską osadę, przez jeziora Orlando, wzdłuż zatoki meksykańskiej przez plażowe miasteczka Clearwater i Naples, wilgotne Everglades aż do słonecznego Miami i otoczonego oceanem Florida Keys.

Więcej

Trzy tygodnie w Indonezji

Autor: w Azja, Gdzie na wakacje, Indonezja

Trzy tygodnie w Indonezji

W ciągu trzech tygodni możesz odwiedzić kilka indonezyjskich wysp. Kilka dni warto spędzić na Jawie, podziwiając dawne hinduistyczne świątynie, wspiąć się na wulkan Bromo, a następnie polecieć na Bali, zwiedzić Ubud i posnorklować u wybrzeże Menjangan. Popłyń też w rejs na wyspy Komodo, aby przywitać się z tamtejszymi smokami.
Jeśli gwarna, turystyczna atmosfera Bali to nie jest to, co lubisz, to kilka dni można spędzić na relaksie na pobliskiej wyspie Gili Meno, gdzie jest równie pięknie, a wciąż nieco mniej turystycznie.

Więcej

Korea Południowa w dwa tygodnie

Autor: w Azja, Korea

Korea Południowa w dwa tygodnie

Korea Południowa, niewielki kraj pomiędzy Chinami a Wyspami Japońskimi nie należy jeszcze do miejsc często odwiedzanych przez Polaków, a szkoda. Koreańskie krajobrazy są zniewalające, a lokalna tradycja i kultura liczące sobie pięć tysięcy lat, umiejscowiona na tle fascynujących nowoczesnych miasta, które nigdy nie zasypiają.

Więcej

Dwa tygodnie na Dominikanie

Autor: w Gdzie na wakacje, Inspiracje, Karaiby, Kuba

Dwa tygodnie na Dominikanie

Dominikana kojarzy się z rajskimi plażami, świetną pogodą i niestety również wakacjami all-inclusive. Na szczęście nie trzeba koniecznie tam jechać z wycieczką, można po prostu wykupić lot czarterowy albo połączenie z przesiadką i spędzić wspaniałe dwa tygodnie nie tylko na plaży, ale też na odkrywaniu karaibskiej kultury i lokalnych zwyczajów.
Dominikana to jeden z największych krajów na Karaibach, nie zabraknie tam atrakcji, zarówno tych związanych z piaskiem i słońcem, jak i zieloną dżunglą i wodą niezależnie od tego, czy spędzisz tam tydzień, czy miesiąc.

Więcej

Kuba w dwa tygodnie

Autor: w Kuba

Kuba w dwa tygodnie

Karaibski klimat, niesamowicie przyjaźni ludzie, piękna przyroda, stare samochody i cudowna muzyka.
A to wszystko w niewielkim, wyspiarskim państwie, po którym łatwo jest podróżować.
Gorącą atmosferę Karaibów czuć tu na każdym kroku, zarówno chodząc po starej Hawanie, jak opalając się na jednej z rajskich plaż.
Nie brakuje tu atrakcji dla miłośników jazdy konnej, długich wędrówek czy osób, które lubią poznawać obce kultury i prowadzić długie rozmowy z mieszkańcami.

Więcej

Izrael w 10 – 14 dni

Autor: w Inspiracje, Izrael

Izrael w 10 – 14 dni

Izrael rozbudza wyobraźnię i zmusza do myślenia każdego turystę. Jerozolima – święte miasto trzech religii, które koegzystują tutaj mimo, że nie ich wyznawcy nie darzą się sympatią. To miasto Chrystusa, pełne miejsc historycznych i kościołów wszelkich odłamów chrześcijaństwa, miasto Mahometa, z którego wstąpił do nieba i miasto biblijne, które Bóg obiecał potomkom Abrahama.
Izrael to jednak też fascynujący Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym, gdzie Azja spotyka Europę i Afrykę, pustynia z beduińskimi osiedlami, Morze Martwe, arabskie miasteczka oraz Ejlat – plażowy kurort nad Morzem Czerwonym.Z drugiej strony Izrael to też fascynujący Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym, gdzie Azja spotyka Europę i Afrykę, pustynia z beduińskimi osiedlami, Morze Martwe oraz Ejlat – plażowy kurort nad Morzem Czerwonym.

Więcej

Chiny w dwa tygodnie – klasyczna trasa

Autor: w Chiny, Gdzie na wakacje, Inspiracje

Chiny w dwa tygodnie – klasyczna trasa

Proponujemy klasyczną trasę po głównych chińskich metropoliach i otaczających je mniejszych miejscowościach, idealną dla osób pierwszy raz odwiedzających Chiny. Nie zabraknie okazji, żeby zaznajomić się z chińską współczesną cywilizacją i dawną kulturą, oraz rozsmakowanie się w fenomenalnej regionalnej kuchni Chin.
Poruszanie się szybkimi pociągami nie przysporzy kłopotów, w dużych miastach komunikacja po angielsku też w większości przypadków nie będzie problemem.

Więcej

Wietnam w trzy tygodnie

Autor: w Azja, Gdzie na wakacje, Inspiracje, Wietnam

Wietnam w trzy tygodnie

Wietnam to słynne tarasy ryżowe i górskie plemiona na północy kraju, formacje krasowe zatoki Ha Long i Ninh Binh w okolicach Hanoi, przepiękne plaże i historyczne miasta w centrum i wyspy oraz Delta Mekongu na południu.
Nie można zapomnieć także historii najnowszej – pozostałości po wojnie spotyka się na każdym kroku w kraju Wujka Ho.

Mając trzy tygodnie można pokusić się o przemierzenie kraju z północy na południe, odwiedzając jego największe atrakcje

Więcej

Borneo w dwa tygodnie

Autor: w Azja, Gdzie na wakacje, Malezja

Borneo w dwa tygodnie

Borneo słynie z idealnych miejsc do nurkowania i przepięknych resortów, ale to lokalna fauna i flora przede wszystkim przyciągają odwiedzających.
Tutaj są najlepsze rezerwaty zagrożonych gatunków: orangutanów i nosaczy, ale także niedźwiedzi malezyjskich i żółwi.
Miłośnicy poznawania kultury mogą podróżować łodziami po rzekach oraz zatrzymywać się w tradycyjnych chatach na palach w nadrzecznych wioskach i eksplorować otaczającą je dżunglę.

Więcej

3 tygodnie w Indiach – centrum Indii i plaże Goa

Autor: w Indie, Inspiracje

3 tygodnie w Indiach – centrum Indii i plaże Goa

Plan pobytu na trzy tygodnie w Indiach. Trasa prowadzi przez najbardziej mistyczne miejsca Indii, bardzo mocno powiązane z trzema wielkimi religiami regionu: hinduizmem, buddyzmem i islamem, gdzie można dotknąć zarówno dawnej indyjskiej kultury jak i zobaczyć życie współczesnych Hindusów.
Na zakończenie – kilka dni na plażach Goa aby odpocząć po zwiedzaniu centrum kraju, które na pewno będzie bardzo intensywne.

Więcej

Dwa tygodnie w Indiach – Złoty Trójkąt

Autor: w Indie, Inspiracje

Dwa tygodnie w Indiach – Złoty Trójkąt

Zobacz, jak spędzić dwa tygodnie w jednym z najbardziej znanych regionów niesamowitych Indii!

Więcej

Trzy tygodnie w Azji – Tajlandia, Kambodża, Wietnam

Autor: w Inspiracje, Kambodża, Tajlandia, Wietnam

Trzy tygodnie w Azji – Tajlandia, Kambodża, Wietnam

Skarby dawnych cywilizacji oraz cuda natury z serca Azji Południowo – Wschodniej. Trzy kraje, trzy różne kultury, inna architektura i przyroda. Wyjazd dla pasjonatów zwiedzania i poznawania nowego.

Więcej

14 dni na Filipinach

Autor: w Filipiny, Inspiracje

14 dni na Filipinach

Jedne z najpiękniejszych miejsc Filipin w 10 dni. Na Filipiny jedzie się podziwiać przyrodę – nie warto zostawać w miastach, a szczególnie w Manili, ale morza, wyspy oraz dżungle Filipin pozostawią niezatarte wspomnienia w każdym miłośniku przyrody.

Więcej

Dwa tygodnie w Australii

Autor: w Australia, Inspiracje

Dwa tygodnie w Australii

Australia z trzech różnych stron – nowoczesne miasta, niesamowity ocean i Wielka Rafa Koralowa, oraz wspaniała przyroda otaczająca świętą górę Aborygenów. Dojazd do Australii nie jest prosty, ale nikt, kto się tam wybierze, nie będzie rozczarowany.

Więcej

3 tygodnie w Australii – Wschodnie Wybrzeże

Autor: w Australia, Inspiracje

3 tygodnie w Australii – Wschodnie Wybrzeże

Australia zachwyca dziką przyrodą, przepięknymi plażami i fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Co prawda leży niemal na końcu świata i dojazd tam nie jest prosty, ale Antypody są bezpieczne, fascynujące kulturowo i przepiękne.

Więcej

Sri Lanka w 14 dni

Autor: w Inspiracje, Sri Lanka

Sri Lanka w 14 dni

Sri Lanka to przepiękne plaże, ruiny dawnych cywilizacji, parki narodowe po których wałęsają się stada słoni, ciągnące się kilometrami plantacje cejlońskiej herbaty – a do tego świetne jedzenie, przyjaźni ludzie i niskie ceny. Czego chcieć więcej?
Zobacz, jak spędzić dwa tygodnie na Sri Lance

Więcej

14 dni w Patagonii

Autor: w Argentyna, Chile, Inspiracje

14 dni w Patagonii

Patagonia jest jednym z najpiękniejszych zakątków świata, z jednymi z najbardziej znanych i bardzo często odwiedzanych przez turystów cudów natury, jak chociażby Torres del Paine, ale spora jej część wciąż pozostaje mocno odizolowana od głównych szlaków turystycznych. Zobacz, jak możesz zaplanować dwa tygodnie w Patagonii!

Więcej

USA samochodem w dwa tygodnie – Zachodnie Wybrzeże

Autor: w Ameryka Północna, USA

USA samochodem w dwa tygodnie – Zachodnie Wybrzeże

Marzy Ci się poznanie amerykańskiej przyrody i wielkich miast, ale nie masz długiego urlopu? W dwa tygodnie można przejechać wypożyczonym samochodem sporą część Zachodniego Wybrzeża, zwiedzić Wielki Kanion oraz Yosemite, a także odwiedzić Las Vegas i San Francisco.

Więcej

USA samochodem w dwa tygodnie – Nowy Jork i Floryda

Autor: w Ameryka Północna, Inspiracje, USA

USA samochodem w dwa tygodnie – Nowy Jork i Floryda

Mając około dwóch – trzech tygodni na Wschodnim Wybrzeżu USA warto podzielić wyjazd na dwie części – najpierw zwiedzić Nowy Jork i udać się do Niagary, a opcjonalnie pojechać nawet do Chicago, a potem wrócić przez Waszyngton i po oddaniu samochodu w Nowym Jorku polecieć do Miami i spędzić tam około tygodnia do 10 dni.

Więcej

Tajlandia i Kambodża w trzy tygodnie

Autor: w Inspiracje, Kambodża, Tajlandia

Tajlandia i Kambodża w trzy tygodnie

Plan na niezapomniane trzy tygodnie w Azji dla osób, które chcą wygrzać się pod palmami na pięknej plaży i zapoznać z egzotyczną kulturą w czasie, gdy w Polsce panuje zima.

Więcej

Dwa tygodnie w Japonii

Autor: w Inspiracje, Japonia

Dwa tygodnie w Japonii

Podczas pierwszego pobytu w Japonii warto zwiedzić okolice Kanto – czyli zobaczyć Tokio i współczesną Japonię, oraz Kansai, kolebkę kultury japońskiej, z dawnymi stolicami – Kioto i Narą.

Więcej